Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.24 21:19

Libijoje į krantą išmesti 41 migranto palaikai

BNS 2016.07.24 21:19

Savanoriai surinko 41 numanomo migranto palaikus, išmestus viename Libijos paplūdimyje prie pajūrio miesto Sabratos, sekmadienį pranešė vienas vietos pareigūnas.

Skenduoliai, rasti šeštadienį to miesto, esančio į vakarus nuo sostinės Tripolio, paplūdimyje, buvo išvežti į lavoninę, kur paimti DNR mėginiai, o po to palaikai bus palaidoti, nurodė pareigūnas.

„Manau, tie žmonės nuskendo prieš 5–6 dienas“, – pridūrė šaltinis, pageidavęs neviešinti jo vardo.

Pasak jo, paprastai pakrantėje randami 1–2 lavonai per dieną, bet pastarasis incidentas, kai rastas 41 žuvęs žmogus, yra itin neįprastas.

Tuos palaikus rado grupė savanorių, apmokyta Sabratos miesto tarybos liepos viduryje ieškoti žmonių kontrabandininkų pražūtingo verslo aukų, aiškino pareigūnas.

Vasarą, kai Viduržemio jūra paprastai būna rami, Libijoje suklesti neteisėtų migrantų gabenimas, o kontrabandininkai prigrūda laivus viltį praradusių žmonių, trokštančių iš naujo pradėti gyvenimą Europoje.

Žmonių kontrabandininkai, kuriems šis verslas labai pelningas, naudojasi chaosu, krečiančiu Libiją nuo 2011 metų, kai per sukilimą buvo nuverstas ir nužudytas diktatorius Muamaras Kadhafi.

Jie gabena migrantus sausakimšais laivais, kurie yra maži ir nesaugūs – paprastai į Italiją, kuri yra tik už 300 km nuo Libijos krantų.

Kiekvienais metais per jūrą mėgina persikelti tūkstančiai migrantų, bet daug jų nuskęsta.

Nuo 2014 metų jau per 10 tūkst. migrantų, daugiausiai iš Užsachario Afrikos, žuvo arba dingo Viduržemio jūroje, mėgindami pasiekti Europą, rodo Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų aukštojo komisaro duomenys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi