Pasaulyje

2016.07.24 15:06

Sirijos Alepe iš oro smogta keturioms ligoninėms

BNS2016.07.24 15:06

Sirijos Alepo mieste per pastarąsias 24 val. iš oro buvo smogta keturioms improvizuotoms ligoninėms ir kraujo bankui, sekmadienį paskelbė gydytojų grupė.

Per bombardavimą vaikų ligoninėje apsiaustame rytiniame Alepo rajone žuvo dviejų dienų amžiaus kūdikis, pranešė miesto klinikas remianti Sirijos gydytojų grupė „Independent Doctor's Association“.

Per 1 val. (2 val. Lietuvos laiku) smūgį ligoninei buvo nutrauktas deguonies tiekimas tam vaikui. Tai buvo jau antras smūgis šiai ligoninei per maždaug devynias valandas, nurodė IDA.

„Gydytojai galėjo tik šaukti kolegoms slėptis ir saugoti kūdikius“, – sakoma grupės pareiškime.

IDA nurodė, kad visos keturios ligoninės, kurioms buvo smogta – vaikų ligoninė, „al Bayan“, „al Zahraa“ ir „al Daqaq“ – nebegalės dirbti „dėl eskaluojamos atakų iš oro serijos ... prieš sveikatos apsaugos objektus Alepe, (kurią vykdo) Sirijos ir Rusijos karo lėktuvai“.

Pastaraisiais mėnesiais tankiai apgyvendintuose rytiniuose Alepo miesto rajonuose kelioms ligoninėms buvo padaryta žala, žuvo kažkiek medikų.

Ligoninei Maadžio rajone buvo smogta vos prieš aštuonias dienas; joje buvo sužeista kažkiek darbuotojų ir pacientų.

Nuo konflikto Sirijoje pradžios 2011 metais jau žuvo daugiau kaip 280 tūkst. žmonių, o milijonai turėjo bėgti iš savo namų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.