Pasaulyje

2016.07.24 13:32

G-20 ministrai: teroro atakos yra auganti grėsmė ekonomikai

BNS 2016.07.24 13:32

Vis dažnėjančios teroro atakos tampa augančia grėsme globalinei ekonomikai, sekmadienį sakė finansų vadovai iš pagrindinių pasaulio ekonomikų. Anksčiau šį mėnesį 84 žmonės žuvo Nicoje, kai tunisiečio, kurį tikriausiai įkvėpė „Islamo valstybė“ (IS), vairuotas 19 tonų sunkvežimis traiškė aukas Prancūzijos nacionalinės dienos fejerverkui susirinkusioje minioje. Pernai per atakas Paryžiuje žuvo 130 žmonių.

Kabulas šį sekmadienį gedi po daugiausiai aukų per 15 metų pareikalavusios atakos: šeštadienį čia per du sprogimus žuvo 80 ir buvo sužalota dar šimtai žmonių. Šis išpuolis vėl pakurstė susirūpinimą, kad IS siekia išplėsti savo pozicijas Afganistane.

Anksčiau šią savaitę Vokietijos ir Irano pilietybes turintis užpuolikas, kuris, kaip manoma, nebuvo susijęs su IS, bet buvo „apsėstas“ masinio žudymo vykdytojais, Vokietijos Miuncheno mieste nušovė devynis žmones ir nusižudė pats.

„Mes griežčiausiais įmanomais žodžiais smerkiame pastarojo meto teroristines atakas“, – sakoma Didžiojo dvidešimtuko (G-20) šalių finansų vadovų komunikate, paskelbtame po jų susitikimo Kinijos Čengdu mieste.

Komunikate priduriama, kad terorizmas yra vienas iš dalykų, „komplikuojančių“ ekonominę aplinką.

Prancūzijos finansų ministras Michelis Sapinas sakė, kad terorizmo, kaip ekonominės grėsmės, koncepcija yra nauja, bet jo įtraukimas į ekonomines analizes dabar yra „normalus“.

„Pasaulis jau patyrė teroristines atakas, pasaulis patiria regioninius destabilizavimus, – sakė jis AFP. – Bet šiandien atakų dažnumas sukuria naują netikrumo situaciją, kuri yra bent jau tokia žalinga kaip regioniniai destabilizavimai ar regioninis konfliktas.“

„Tai gali turėti ekonominių pasekmių, kurios yra lygiai taip pat svarbios“, – sakė jis.

Ataskaitoje prieš šį G-20 susitikimą Tarptautinio valiutos fondo (TVF) darbuotojai terorizmą apibūdino kaip ir toliau susirūpinimą keliantį dalyką, tarp geopolitinės įtampos, su klimatu susijusių veiksnių, ligų ir kitų faktorių.