Pasaulyje

2021.06.18 10:43

Bideno patarėjas: JAV vadovas ketina kovoti „prieš grobuoniškas Kinijos praktikas“

ELTA2021.06.18 10:43

JAV prezidento Joe Bideno pirmasis vizitas užsienyje parodė Didžiojo septyneto (G7) ir NATO vienybę atstumiant Pekiną, tačiau pats J. Bidenas yra pasirengęs susitikti su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu, teigia J. Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake`as Sullivanas.

Pasak jo, J. Bidenas parodė alternatyvą Kinijai nauja G7 infrastruktūros iniciatyva, o NATO viršūnių susitikime esą pirmą kartą pavyko „iš tiesų rimtai įvertinti Kinijos keliamą saugumo iššūkį“.

Patarėjas pridūrė, kad ilgamečio JAV ir ES ginčo dėl subsidijų „Boeing“ ir „Airbus“ išsprendimas parodė, jog Vakarai yra susivieniję „prieš grobuoniškas Kinijos praktikas“.

„Galų gale, Joe Bidenas šios kelionės metu ryžtingai ir gabiai užsidėjo laisvojo pasaulio lyderio mantiją“, – sakė J. Sullivanas.

J. Bideno administracija Kiniją laiko svarbiausiu iššūkiu Vakarams dėl vis agresyvesnės jos politikos tiek šalies viduje, tiek ir užsienyje.

Vis dėlto, teigė J. Sullivanas, JAV prezidentas būtų pasirengęs susitikti su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu.

Trečiadienį susitikęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, J. Bidenas tikino, kad šiuo metu pamainos gyviems lyderių susitikimams nėra.

Šis J. Bideno požiūris esą taikytinas „ir Kinijai bei prezidentui Xi Jinpingui. Jis ieškos galimybių susitikti su prezidentu Xi“, tvirtino J. Sullivanas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.