Pasaulyje

2016.07.23 13:44

Išpuolis Miuncheno prekybos centre: išaugo aukų skaičius, paskelbti kratos šaulio namuose rezultatai

15min.lt 2016.07.23 13:44

Išpuolį, per kurį žuvo devyni žmonės, Miuncheno prekybos centre surengęs užpuolikas nusišovė, pranešė Vokietijos policija.

13.02 val. Išaugo aukų skaičius

Šeštadienį pranešta, kad aukų skaičius padidėjo. Patvirtinta, kad dešimt žmonių žuvo, dar 27 sužeisti, 10 iš jų – sunkiai. Šeštadienį Miuncheno policija surengė spaudos konferenciją, per kurią pateikė daugiau informacijos apie išpuolį. Miuncheno policijos vadovas Hubertus Andrae sakė, kad nėra jokių įrodymų, kad užpuolikas galėjo veikti ne vienas. Taip pat jis pranešė, kad užpuolikas nebuvo pabėgėlis. Buvo atlikta krata jo namuose, tačiau nieko, kas būtų susiję su teroristine grupuote „Islamo valstybė“ juose nebuvo aptikta.

12.01 val. Slėpėsi po moters vardu?

Pasirodė pranešimų, kad žudikas galėjo būti susikūręs paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“ ne savo vardu – jis esą slėpėsi po moters vardu. Tokiu būdu jis bandė paraginti žmones ateiti į „McDonald's“ restoraną, kur vėliau ir ėmė šaudyti. Dangstydamasis po moters vardu jis siūlė kiekvieną atėjusį pavaišinti maistu nemokamai. Skelbiama, kad paskyra buvo sukurta visai prieš šiuos pranešimus.

11.33 val. Skelbia tapatybę

Vokietijos leidinys Spiegel.de skelbia, kad šaulys buvo David S.

10.41 val. Apklaustas užpuoliko tėvas

Vokietijos leidinys „Bild“ praneša, kad pareigūnai apklausė užpuoliko tėvą. Teismo medicinos ekspertai apžiūrėjo apartamentus, kuriuose gyveno išpuolį surengęs įtariamasis. Bute jis gyveno kartu su savo tėvais. Skelbiama, kad jis gyveno Maxvorstadto srityje.

Kaimynai apibūdino užpuoliką kaip „ramų vyruką“. „Jis gyveno kaimynystėje“, – „Bild“ sakė vienas iš užpuoliko kaimynų. „Mano draugas su juo lankė mokyklą ir pasakojo, kad jis buvo ganėtinai ramus. Draugas atpažino jį iš vaizdo reportažų, rodomų iš įvykio vietos“, – kalbėjo kaimynas.

Iraniečių kilmės Miuncheno gyventojas

Kaip skelbia BBC, įtariamasis šaulys – 18-metis iraniečių kilmės Miuncheno gyventojas. Per naktį iš penktadienio iš šeštadienio surengtą spaudos konferenciją pareigūnai sakė, kad jo motyvai lieka neaiškūs.

Šaulys, turėjęs dvigubą – Irano ir Vokietijos – pilietybę anksčiau į teisėsaugos akiratį nebuvo pakliuvęs. Buvo pasirodę pranešimų, kad tai galėjo būti teroristinė ataka.

Pistoletu ginkluotas užpuolikas apie 18 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku pradėjo šaudyti prie restorano „McDonald's“, nuėjo gatve ir įžengė į šalimais esantį prekybos centrą „Olympia“.

Policijos duomenimis, 16 žmonių per išpuolį buvo sužeisti, trys iš jų – kritinės būklės.

„Tarp žuvusiųjų esama jaunuolių“, – nurodė policijos vadovas Hubertus Andrae, pridūręs, kad tarp sužeistųjų esama vaikų.

Iš pradžių buvo pranešta kad greičiausiai trys užpuolikai surengė išpuolį Miunchene, tačiau pareigūnai mano, kad jis veikė vienas. Pradėta vykdyti didžiulė policijos operacija. Policijos patruliai pašovė užpuoliką, bet jis sugebėjo pabėgti, sakė policijos viršininkas. Įtariamojo šaulio kūnas buvo rastas maždaug už kilometro nuo „Olympia“ prekybos centro, kuriame aidėjo šūviai. „Radome vyrą, kuris nusižudė. Manome, kad jis buvo vienintelis šaulys“, – sakoma policijos „Twitter“ pranešime.