Pasaulyje

2016.07.23 13:52

Estija svarsto galimybę įteisinti dvigubą pilietybę kitose šalyse gimusiems piliečiams

BNS 2016.07.23 13:52

Estija svarsto galimybę leisti savo piliečiams turėti dvigubą pilietybę – bet tik tiems, kurie yra gimę kitose šalyse, šeštadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.

„Leisti Estijos piliečiams pagal gimimo teisę turėti kokią nors kitą pilietybę – visiškai protinga ir būtina“, – Estijos vidaus reikalų ministras Hanno Pevkuras sakė Vašingtone per susitikimą su estų išeivių bendruomene.

„Nenormalu, kad žmonės atsiduria tokioje padėtyje, kai, pavyzdžiui, vaikas, gimęs Jungtinėse Valstijose gyvenančių Estijos piliečių šeimoje, užaugęs turės rinkti – atsisakyti Estijos arba JAV pilietybės, – pridūrė jis. – Turime saugoti savo žmones, o ne atgrasyti juos nuo Estijos dėl tokio pasirinkimo.“

Ministras pažymėjo, kad „konstitucija aiškiai nurodo, jog niekam neturėtų būti atimama pilietybė pagal gimimą, todėl galimybės piliečiams (įgyti dvigubą pilietybę) natūralizacijos būdu nėra“.

Šiuo metu Estijos piliečiams draudžiama turėti dvigubą pilietybę, o ši tema yra labai opi 1,3 mln. gyventojų turinčioje šalyje, kurioje gyvena daugiau negu 300 tūkst. nevietinių žmonių, daugiausiai rusakalbių. Dauguma iš jų yra įgiję Estijos pilietybę natūralizacijos būdu, todėl siūloma galimybė įgyti dvigubą pilietybę jiems nebūtų taikoma.