Pasaulyje

2016.07.23 11:00

Viduržemio jūroje sudužęs „EgyptAir“ lėktuvas veikiausiai užsiliepsnojo ir subyrėjo ore

BNS2016.07.23 11:00

Oro bendrovės „EgyptAir“ laineris, kuris gegužę nukrito Viduržemio jūroje, tikriausiai subyrėjo ore, kai jo pilotų kabinoje arba šalia jos įsiplieskė gaisras, penktadienį pranešė JAV dienraštis „The New York Times“ (NYT).

Visgi lieka neaišku, ar gaisrą sukėlė mechaninis gedimas ar kokie nors nusikalstami veiksmai, laikraštis citavo savo vargo nepanorusius viešinti Egipto pareigūnus.

Praeitą šeštadienį Egipto vadovaujamas tyrėjų komitetas pranešė, kad juodosios dėžės garso įraše iš „EgyptAir“ 804-ojo reiso lainerio pilotų kabinos girdisi žodis „gaisras“, prieš jam nutrūkstant.

Tačiau teismo ekspertai ir aviacijos pareigūnai Kaire, kurie kalbėjosi su NYT, sakė, kad tiek minėtas garso įrašas, tiek iš kitos juodosios dėžės išgauti skrydžio duomenys, kartu su informacija apie rastų nuolaužų ir žmonių palaikų būklę bei pasiskirstymą, padėjo padaryti naujausią išvadą.

Lėktuvas „Airbus A320“ gegužės 19-ąją nukrito pakeliui iš Paryžiaus į Kairą.

Tuo „EgyptAir“ lėktuvu skrido iš viso 66 žmonės: 40 egiptiečių, 15 Prancūzijos piliečių, du irakiečiai, du kanadiečiai ir po vieną keleivį iš Alžyro, Belgijos, Britanijos, Čado, Portugalijos, Saudo Arabijos bei Sudano.

Pernai spalį virš neramaus Egipto Sinajaus pusiasalio buvo susprogdintas Rusijos keleivinis lėktuvas. Tąsyk žuvo visi 224 jame buvę keleiviai ir įgulos nariai.

Dėl tos atakos atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, bet panašių pareiškimų nebuvo paskelbta po „EgyptAir“ lainerio katastrofos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt