Pasaulyje

2016.07.23 13:45

Iranas pasmerkė šaudynes Miuncheno prekybos centre

BNS 2016.07.23 13:45

Iranas šeštadienį pasmerkė išpuolį viename judriame prekybos centre Vokietijos pietiniame Miuncheno mieste, per kurį iraniečių kilmės jaunuolis nušovė devynis žmones, dar keliolika sužeidė, o galiausiai nusižudė.

Irano užsienio reikalų ministras Bahramas Ghasemi pasmerkė „nekaltų ir apsiginti negalinčių žmonių žudymą“, reikšdamas solidarumą su Vokietijos vyriausybe ir žmonėmis, sakoma valstybinės naujienų agentūros IRNA pranešime.

B. Ghasemi taip pat paragino tęsti „nenuilstamą ir nuodugnią kovą“, siekiant pažaboti ekstremizmą.

Dar 16 žmonių buvo sužeisti per penktadienį pavakare vykusias šaudynes Miunchene, nurodė policija, pridūrusi, kad užpuolikas buvo 18-metis Vokietijos ir Irano pilietis, anksčiau nepatekęs į teisėsaugos akiratį.

Vienas policijos atstovas penktadienį sakė, kad šis išpuolis gali būti teroristinio pobūdžio, bet neatskleidė jokių galimų ryšių su islamo ekstremizmu.

Ši ataka įvyko praėjus vos kelioms dienoms po to, kai paauglys prieglobsčio ieškotojas, ginkluotas peiliu ir kirviu, pirmadienį užpuolė keleivius viename traukinyje netoli Viurcbergo toje pačioje pietinėje Bavarijos žemėje ir sužalojo penkis žmones, o galiausiai buvo nukautas policijos.