Pasaulyje

2021.06.17 18:31

Prancūzų prokurorai prašo Sarkozy skirti realią pusės metų įkalinimo bausmę

BNS2021.06.17 18:31

Prokurorai buvusio Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy teisme dėl įtariamų kampanijos finansavimo pažeidimų ketvirtadienį paprašė skirti jam realią šešių mėnesių įkalinimo bausmę.

Baigiantis teismui Paryžiuje prokurorai pasmerkė N. Sarkozy požiūrį į savo 2012-ųjų nesėkmingos perrinkimo kampanijos finansavimą ir paprašė jam skirti vienų metų įkalinimo bausmę, įskaitant šešis mėnesius lygtinai, ir 3 750 eurų baudą.

Kovo 1 dieną 66 metų N. Sarkozy tapo pirmuoju pokario Prancūzijos prezidentu, nuteistu kalėti. Teismas už korupciją ir prekybą poveikiu jam skyrė iš viso trejus metus įkalinimo, tačiau dveji metai skirti lygtinai.

Eksprezidentas tvirtina nepadaręs jokių teisės pažeidimų ir tapęs kerštingos teismų sistemos, su kuria nesutarė, kai 2007–2012 metais vadovavo šaliai, auka.

Kovo viduryje teismas ėmėsi bylos, kurioje dešiniojo sparno politikas kaltinamas tuo, kad savo nesėkmingai 2012 metų prezidento rinkimų kampanijai išleido 20 mln. eurų daugiau nei leidžia įstatymai.

Minėtos lėšos buvo išleistos paskutinėmis kampanijos dienomis didžiuliams mitingams, panašiems į organizuojamus Jungtinėse Valstijose, N. Sarkozy mėginant atremti netikėtai stiprų varžovo socialisto Francois Hollande`o iššūkį.

Anot prokurorų, buhalteriai įspėjo N. Sarkozy, kad bus viršyta kampanijai tarp pirmojo ir antrojo rinkimų turo nustatyta 22,5 mln. eurų išlaidų riba, tačiau jis tvirtino, jog reikia organizuoti daugiau renginių.

Tyrėjai sako, kad kampanijai prieš antrąjį rinkimų turą jis išleido beveik 43 mln. eurų.

N. Sarkozy kampaniją organizavusi viešųjų ryšių firma „Bygmalion“ ir jo Sąjungos už liaudies judėjimą (UMP), kuri dabar vadinasi Respublikonų partija, pareigūnai kaltinami tuo, jog susimokė užmaskuoti viršytą išlaidų limitą suklastotomis sąskaitomis faktūromis.

Eksprezidentas tikina nieko nežinojęs apie sukčiavimą. Jis, kitaip nei kai kurie kiti kaltinamieji, nekaltinamas sukčiavimu. N. Sarkozy pareikštas kaltinimas dėl lengvesnio nusikaltimo – neteisėto kampanijos finansavimo.

Buvęs valstybės vadovas ne vienerius metus uoliai stengėsi išvengti teismo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.