Pasaulyje

2016.07.23 14:35

H. Clinton kandidatu į JAV viceprezidento postą pasirinko T. Kaine`ą

BNS2016.07.23 14:35

Numanoma demokratų kandidatė į JAV prezidento postą Hillary Clinton penktadienį įvardijo savo kampanijos partneriu Timą Kaine`ą – populiarų ispanakalbį senatorių iš svyruojančios Virdžinijos valstijos, kuris turėtų padėti jai įveikti respublikonų kandidatą Donaldą Trumpą.

Šį apsisprendimą H.Clinton priėmė likus trims dienoms iki Demokratų partijos nacionalinio suvažiavimo Filadelfijoje, kur ji ir T.Kaine`as bus oficialiai paskirti partijos kandidatais į JAV prezidento ir viceprezidento postus.

„Esu sužavėta galėdama paskelbti savo kampanijos partnerį @timkaine – žmogų, kuris pašventė savo gyvenimą kovai dėl kitų“, – H. Clinton parašė savo „Twitter“ žinutėje.

T.Kaine`as, kuris juokauja esantis „nuobodi“ asmenybė, laikomas saugiu pasirinkimu H.Clinton per šiurkščią rinkimų kampaniją, buvo laikomas vienu iš favoritų užimti šį vaidmenį, nes jo dalyvavimas suteikia daug privalumų.

Šis veikėjas, sukaupęs patirties užsienio politikoje ir dirbantis Senato užsienio ryšių bei Ginkluotųjų pajėgų komitetuose, gali padėti H. Clinton palenkti į savo pusę dvi svarbias rinkėjų grupes: ispanakalbius ir Virdžinijos valstiją, kuri istoriškai balsuodavo permainingai.

Centristinės pakraipos demokratas, kilęs iš darbininkų šeimos ir nepriekaištingai dirbęs gubernatoriaus bei senatoriaus poste, taip pat gali padėti buvusiai valstybės sekretorei laimėti gana skeptiškai ją vertinančių nepriklausomų rinkėjų vyrų balsų. Visgi T. Kaine`o pasirinkimas gali nepatikti partijos progresyviajam kairiajam sparnui.

Jiedu pradės bendrus rinkimų kampanijos renginius šeštadienį Floridoje.

58 metų senatorius greitai paskelbė atsakymą, parašęs „Twitter“: „Ką tik baigiau kalbėtis telefonu su Hillary. Man garbė būti jos kampanijos partneriu. Nekantrauju rytoj leistis į (rinkimų kampanijos) kelią Majamyje!“

68 metų H. Clinton yra sakiusi, kad norėtų kampanijos partnerio, kuris turėtų pakankamai patirties, kad „vieną dieną galėtų atsikelti ir tapti Jungtinių Valstijų prezidentu“.

Trumpajame kandidatų sąraše taip pat buvo minimas žemės ūkio sekretorius Tomas Vilsackas, dešimtmečius palaikęs draugiškus ryšius su Clintonų šeima ir atstovaujantis kitai svyruojančiai valstijai – Pensilvanijai. Kitas potencialus kandidatas buvo darbo sekretorius Thomas Perezas, gimęs imigrantų iš Dominikos šeimoje ir laikomas prisiekusiu liberalu.

H. Clinton paskelbė kelias žinutes, girdama šį senatorių, žinomą dėl malonaus būdo, taip pat dėl gynybos ir užsienio politikos išmanymo.

Ji įvardijo T. Kaine`ą kaip „nenuilstantį optimistą, kuris tiki, kad jokia problema nėra neišsprendžiama, jeigu imamasi pastangų ją spręsti“. H. Clinton, pridūrė, kad jos pasirinkto partnerio pagrindinis principas – „tikėjimas, kad galima pakeisti padėtį per valstybės tarnybą“.

Vienoje „Twitter“ žinutėje buvo pateikta penkių punktų infograma, kurioje paminėtas faktas, kad senatorius jaunystėje dirbo jėzuitų misijoje Hondūre, taip pat dėjo daug pastangų sumažinti benamystę, diskriminaciją ir ginkluotą smurtą, išplėsti ikimokyklinio ugdymo sistemą bei plėtoti verslui palankią aplinką Virdžinijoje.

Dar kartą sukritikavo D. Trumpą

H.Clinton pranešė apie savo apsisprendimą dvi dienos po to, kai D.Trumpo pasirinktas Indianos gubernatorius Mike`as Pence`as priėmė partijos nominaciją į viceprezidento postą per audringą Respublikonų nacionalinį suvažiavimą Klivlando mieste Ohajo valstijoje.

Niujorko milijardierius, priimdamas partijos nominaciją ketvirtadienio vakarą, pateikė niūrią, distopinę padėties Amerikoje viziją, sakydamas, kad šalį krečia skurdas ir smurtas. D.Trumpas žadėjo atkurti saugumą, apriboti imigraciją ir savo politikoje laikyti Ameriką visų svarbiausia.

D.Trumpo sprendimas pasirinkti savo partneriu konservatyvių pažiūrų evangeliką ir buvusį Kongreso narį gali padrąsinti rinkėjus, sunerimusius dėl jo retorikos.

„Girdėjau apie Donaldo Trumpo tamsią ir priešinančią viziją“, – H. Clinton sakė per vieną kampanijos renginį Floridoje.

„Praeito vakaro kalba pakėlė tai į visiškai naują lygmenį. Jis pateikė daug baimės, pykčio ir nusivylimo, bet nepasiūlė jokių sprendinių (jokioms problemoms), apie kurias jis kalbėjo“, – pridūrė ji.

Šalies mastu atliktos apklausos rodo, kad Niujorko milijardierius yra maždaug toks pats kaip ir buvusi valstybės sekretorė, įklimpusi į besitęsiantį skandalą dėl privataus elektroninio pašto serverio naudojimo tarnybos reikalams.

Ne visi respublikonai linkę palaikyti D.Trumpą, bet jų bendra neapykanta H. Clinton pasirodė esanti stiprus vienijantis veiksnys Klivlande, kur delegatai triukšmingai reikalavo pasiųsti ją į kalėjimą ir piktinosi, kad demokratė esą laiko save esančia aukščiau įstatymų.

Savo padėkos kalboje D. Trumpas apibūdino H. Clinton kaip korumpuotą, nekompetentingą ir beviltiškai atitrūkusią nuo tikrovės, sakydamas, kad jos darbo diplomatijos vadovės poste palikimas yra „mirtis, sugriovimai, terorizmas ir silpnumas“.

Respublikonų partijos vadovas Reince`as Priebusas sukritikavo H.Clinton pasirinkimą savo „Twitter“ žinutėje: „Hillary Clinton sprendimas pasirinkti Timą Kaine`ą niekaip nepadės suvienyti susiskaldžiusio demokratų (rinkėjų) branduolio, atgrasyto jos nesąžiningumo ir saviškių prakišinėjimo.“

Tačiau jis neužsipuolė paties H. Kaine`o – galbūt dėl to, kad jis laikomas stipriu konsensuso kandidatu, laikomu atsvara kitam respublikonui, Arizonos senatoriui Jeffui Flake`ui.

„Mėginu suskaičiuoti priežastis, kodėl turėčiau nekęsti @timkaine. Nerandu jokių. Sveikinimai geram žmogui ir geram draugui“, – rašė R. Priebusas.