Pasaulyje

2016.07.23 13:46

Vokietijos policija: Miunchene šaudęs užpuolikas veikė vienas

Užpuolimą Miuncheno prekybos centre, per kurį žuvo devyni žmonės, įvykdė vienas užpuolikas, remdamasi Vokietijos policija, praneša BBC.

Įtariamasis buvo 18 metų jaunuolis, turėjęs dvigubą Vokietijos ir Irano pilietybę, gyvenęs Miunchene, per spaudos konferenciją pranešė policiją. Jų teigimu, nusikaltimo motyvai nežinomi.

Per išpuolį 16 žmonių buvo sužeisti, trys iš jų – kritinės būklės, pridūrė policija. Pasklidus informacijai, kad šaulių gali būti net trys, buvo pradėta didelė paieškos operacija.

Vėliau įtariamojo kūnas buvo rastas už maždaug 1 km nuo „Olympia“ prekybos centro.

Miuncheno policijos vadas Hubertusas Andrae`as anksti šeštadienio rytą surengtoje konferencijoje tvirtino, kad įtariamasis iki tol policijai nebuvo žinomas ir nebuvo siejamas su teroristinėmis grupuotėmis, nors tyrimas vis dar vyksta.

Anot policijos vado, pranešimai apie tris šaulius pasirodė tada, kai liudininkai pastebėjo du žmonės, išeinančius iš įvykio vietos „gana dideliu greičiu“ išvažiuojančius automobiliu. Vėliau buvo patvirtinta, kad šie žmonės nebuvo susiję su įvykiu.

„Šio nusikaltimo motyvai ar priežastys yra visiškai neaiškios“ – sakė H. Andrae`as.

Liudininkai pasakoja, kad prieš ataką užpuolikas šaukė esąs vokietis. Policija šiuos pareiškimus tiria.Po išpuolio 18-metis nusišovė.

Jis pridūrė, kad tarp nukentėjusiųjų yra ir vaikų.

Vokietijoje tai jau antra ataka šią savaitę. Prieš kelias dienas paauglys prieglobsčio prašytojas kirviu ir peiliu traukinyje sužeidė penkis žmones.

LRT.lt primena, kad incidentas įvyko „Olympia-Einkaufszentrum“ prekybos centre Miuncheną penktadienio vakarą.