Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.22 18:09

V. Putinas: ieškoma būdų, kad rusai dalyvautų Rio olimpadioje

BNS 2016.07.22 18:09

Rusijoje penktadienį dedamos žūtbūtinės pastangos išvengti kategoriško draudimo rusų sportininkams dalyvauti Rio de Žaniero olimpinėse žaidynėse dėl valstybės remto dopingo naudojimo ir mėginių klastojimo laikotarpiu nuo Pekino 2008 metais iki Londono 2012 metais olimpiadų.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) vykdomasis komitetas sekmadienį dar svarstys, ar dėl dopingo skandalo neleisti Rusijai dalyvauti rugpjūčio 5 dieną prasidedančiose olimpinėse žaidynėse.

Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS) ketvirtadienį atmetė Rusijos apeliaciją prieš Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) sankcijas Rusijos sportininkams už valstybės palaikomą dopingo schemą, uždrausdamas jiems dalyvauti Rio de Žaneiro olimpiadoje.

Sporte Rusija yra galinga valstybė; jos atstovų nedalyvavimas Rio olimpiadoje sukeltų didžiausią krizę olimpiniame judėjime, tad prezidentas Vladimiras Putinas mėgina savo įsikišimu pasiekti, kad draudimas būtų atšauktas.

„Rusijos valdžios – vyriausybės, prezidento, visų mūsų – oficiali pozicija yra ta, kad sporte nėra ir negali būti vietos jokiam dopingui“, – pareiškė V. Putinas penktadienį per pasitarimą su vyriausybės nariais.

Jis patarė pareigūnams glaudžiai bendradarbiauti su TOK, Pasauline antidopingo agentūra (WADA) ir Rusijos olimpiniu komitetu bei sukurti specialią visuomeninę antidopingo komisija.

„Manau, kad tikslinga kreiptis į Rusijos olimpinį komitetą su tokiu pasiūlymu – sukurti nepriklausomą, noriu pabrėžti, būtent nepriklausomą visuomeninę komisiją, kurioje galėtų būti be Rusijos specialistų ir užsienio ekspertai medicinos, teisės srityse, autoritetingi visuomenės ir sporto veikėjai bei specialistai“, – sakė V. Putinas.

Prezidentas pasiūlė paprašyti, kad šiai komisijai vadovautų TOK duajenas Vitalijus Smirnovas.

„Tokiai komisijai turi vadovauti visiškai nepriekaištingos reputacijos žmogus, kuriuo pasitiki ir gerbia olimpinė šeima. Toks žmogus mūsų šalyje yra – tai Smirnovas Vitalijus Georgijevičius, Tarptautinio olimpinio komiteto duajenas, TOK narys nuo 1971 metų“, – sakė V. Putinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi