Pasaulyje

2016.07.22 15:54

TVF vadovė stos prieš teismą dėl Tapie aferos

BNS2016.07.22 15:54

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovei Christine Lagarde penktadienį buvo nurodyta stoti prieš Prancūzijos teismą dėl didžiulės valstybės išmokos prieštaringai vertinamam verslo magnatui, kai ji buvo ekonomikos ministrė.

Prancūzijos aukščiausias apeliacinis teismas atmetė Ch. Lagarde apeliaciją prieš sprendimą ją teisti dėl aplaidaus pareigų atlikimo byloje, susijusioje su jos nurodymu išmokėti 404 milijonų eurų kompensaciją B. Tapie iš valstybės iždo 2008 metais.

60-metės Ch. Lagarde byla bus perduota teismui, nagrinėjančiam nusikaltimus, kuriuos padarė pareigas einantys vyriausybės nariai.

Oficialus tyrimas dėl Ch. Lagarde buvo pradėtas 2014 metais dėl jos aplaidumo ilgai užsitęsusioje teisinėje dramoje, kuri kilo tarp B. Tapie ir banko „Credit Lionnaise“ dėl sporto įrangą gaminančios bendrovės „Adidas“ pardavimo 1993 metais.

Ch. Lagarde, kuriai, jeigu bus pripažinta kalta, gresia vienerių metų laisvės atėmimo bausmė ir 15 tūkst. eurų bauda, neigia nusižengusi įstatymams arba vykdžiusi tuometinio prezidento Nicolas Sarkozy nurodymus.

Ch. Lagarde dirbo finansų ministre N.Sarkozy vyriausybėje, kai nusprendė leisti arbitražui išspręsti B. Tapie ir banko „Credit Lionnaise“, kurio dalį akcijų turi valstybė, ginčą.

Arbitražas nurodė už banko skolų likvidavimą atsakingai valstybinei organizacijai išmokėti magnatui B. Tapie minėtą sumą.

Kaltinimai Ch. Lagarde aplaidumu kyla iš jos suteikto leidimo pradėti trečiųjų teismą ir iš to, kad ji neužginčijo išmokos, kuri buvo labai naudinga B.Tapie, bet žalinga valstybei.

Vyriausybė nurodė išmokėti priteistą sumą B. Tapie 2015 metų vasario mėnesį.

Nepaisant teisinių problemų, vasario mėnesį Tarptautinio valiutos fondo taryba paskyrė Ch. Lagarde vadovauti fondui dar vieną kadenciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.