Pasaulyje

2021.06.16 19:15

Vašingtonas: Maskva priglaudžia Rusijos teritorijoje veikiančius programišius

atnaujinta 20.48
BNS2021.06.16 19:15

Rusijos vyriausybė aktyviai apsaugo ir priglaudžia programišius bei išpirkos reikalaujančius kibernetinius įsilaužėlius, veikiančius šalies viduje, trečiadienį pareiškė JAV Teisingumo departamento vyresnysis nacionalinio saugumo pareigūnas Johnas Demersas.

„Iš Rusijos teritorijos vykdoma daug su išpirkos reikalaujančiais virusais susijusios veiklos, neatliekamos Rusijos vyriausybės pareigūnų, bet toleruojamos Rusijos vyriausybės“, – sakė J. Demersas per žiniasklaidos grupės „CyberScoop“ surengtą konferenciją.

Jo teigimu, su rusų vyriausybe siejami veikėjai kartais „papildomai uždarbiauja“ iš nusikalstamos veiklos.

„Bet dažniausiai matome, kad nusikaltėliai skolina savo įrankius ir įgūdžius vyriausybei, taip pat kad jiems leidžiama vykdyti reikšmingą dalį tos veiklos, kurią stebime šiandien“, – pažymėjo pareigūnas.

„Jie ne tik tai toleruoja, bet ir aktyviai trukdo JAV teisėsaugos pastangoms kovoti su tokio pobūdžio įsilaužimais“, – pridūrė pareigūnas.

Tokius pareiškimus J. Demersas padarė Ženevoje vykstant JAV prezidento Joe Bideno ir Rusijos lyderio Vladimiro Putino susitikimui. Prieš judviejų derybas buvo spėjama, kad kibernetinių atakų klausimas bus aktyviai išnagrinėtas.

Įtariama, kad Maskvos remiami programišiai neseniai surengė kibernetinę ataką prieš svarbų JAV naftos skirstymo tinklą – vamzdyną „Colonial Pipeline. Tąsyk kelioms dienoms buvo sustabdytas kuro tiekimas didelei daliai rytinių Jungtinių Valstijų.

Per dar vieną neseniai įvykdytą ataka, dėl kurios irgi kaltinami rusų įsilaužėliai, buvo nusitaikyta į vienos didžiausių pasaulyje mėsos perdirbimo įmonės JBS kompiuterinius tinklus.

Pastaraisiais metais Rusijoje ir Rytų Europoje įsikūrusioms įsilaužėlių grupėms pavyko prievarta išgauti šimtus milijonų eurų iš daugiausia vakarietiškų bendrovių, valstybinių įstaigų bei kitų organizacijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.