Pasaulyje

2021.06.16 19:11

Berlyne per riaušes anarchistų bastione sužeisti dešimtys policininkų

BNS2021.06.16 19:11

Viename paskutiniųjų Berlyno neteisėtai apgyventų namų trečiadienį kilus riaušėms prieš ginčą sukėlusią pastato priešgaisrinių sistemų patikrą buvo sužeisti 60 policininkų.

Adresu Rygos g. 94 esantis namas, kurio fasadas išpaišytas sienų tapybos kūriniais ir antikapitalistiniais grafičiais, yra vienas iš daugelio neteisėtai apgyventų pastatų, atsiradusių mieste po Berlyno sienos griuvimo.

Per pastaruosius kelerius metus iš minėto namo buvo ne kartą mėginta iškeldinti nelegalius gyventojus, tačiau šios pastangos kaskart baigdavosi smurtu.

Prieš ketvirtadienį planuojamą priešgaisrinį patikrinimą policija paskelbė rajoną riboto patekimo zona ir uždraudė rengti bet kokias demonstracijas apylinkėse.

Tačiau pareigūnams atvykus aptverti šios teritorijos, juos pasitiko nuo stogų ir iš gatvės svaidomų akmenų kruša.

Be to, iš langų buvo mėtomos petardos ir buvo padegtos ultrakairiųjų aktyvistų pastatytos barikados.

Policijos duomenimis, pareigūnus užpuolė „maždaug 200 žmonių, svaidžiusių iš gatvės ir nuo stogo akmenis“.

Kai ugniai užgesinti buvo atgabentos vandens patrankos, pareigūnai dalinai atsitraukė iš įvykio vietos.

Tačiau vėliau jie sugrįžo kartu su laipiojimo ekspertais, padėjusiais jiems užlipti ant pastato stogo, kad būtų galima pašalinti gyventojų ten paliktus akmenis, pranešė policija.

Pareigūnai ketina dislokuoti gausias pajėgas ir ketvirtadienį.

Berlyno vidaus reikalų ministras Andreas Geiselis (Andrėjas Geizelis) pažadėjo griežtą atsaką riaušininkams, pabrėždamas, kad su jais negali būti jokio ypatingo elgesio ir kad nebus priimta jokio „Rygos gatvės įstatymo“.

Šioje gatvėje esantį pastatą vokiečių vidaus saugumo tarnyba laiko Berlyno anarchistų judėjimo centru.

Nors kai kurie piliečiai nori, kad kontrkultūros bastionas būtų pašalintas iš sostinės žemėlapio, kiti gina jį kaip senojo Berlyno, greitai nykstančio dėl augančių nekilnojamojo turto ir nuomos kainų, žymę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.