Pasaulyje

2021.06.16 18:03

Švedijoje viešintis Nausėda: Bidenas nubrėš raudonąsias linijas Putinui ir Baltarusijos režimui

LRT.lt2021.06.16 18:03

Švedijoje besilankantis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad su šalies politikais aptarė žaliosios darbotvarkės klausimus, kuriais šalys galėtų bendradarbiauti. „Lietuva (šioje srityje) yra tikrai ambicinga ir mes matome daug bendrų taškų bendradarbiauti su Švedija įsisavinant naujausias technologijas, dalinantis patirtimi (...). Turime ambicijas įgyvendinti Žaliąją darbotvarkę Europos sąjungos lygiu ir Lietuva nori būti lyderis šiame procese“ – sakė G. Nausėda.

Jis teigia su Švedijos premjeru Stefanu Löfvenu aptaręs ir padėtį Baltarusijoje bei Rusijoje.

„Situacija tikrai ganėtinai sudėtinga ir besikomplikuojanti, kelianti tam tikrus iššūkius mūsų saugumui ir mes tą puikiai suprantame“ – sakė G. Nausėda. Anot Lietuvos prezidento, pirmadienį vykusiame NATO viršūnių susitikime JAV prezidentas Joe Bidenas klausė apie Minsko režimą.

„Vyksta (J. Bideno) susitikimas su (Rusijos) prezidentu Putinu. Manau, kad žinutę apie raudonąsias linijas Rusijos ir Baltarusijos elgesiui prezidentas Bidenas tikrai perteiks“, – sakė G. Nausėda.

Nausėda apie Putino ir Bideno susitikimą: JAV prezidentas nubrėš raudonąsias linijas Putinui ir Baltarusijos režimui

Jis taip pat pažymėjo su Švedijos premjeru aptaręs galimybes gaminti vakinas nuo COVID-19, susitikime su švedų investuotojais kalbėjo apie investicijas Lietuvoje.

„Visada malonu sutikti panašiai mąstančių šalių lyderius, kurie tikrai gerai supranta tai, ką mes darome Lietuvoje“, – sakė Lietuvos prezidentas.

Jis taip pat susitiko su Švedijos karaliumi Karoliu XVI Gustavu, o trečiadienį susitinka su parlamento vadovais ir nariais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.