Pasaulyje

2021.06.16 17:30

„Trys stendai Ženevoje, Šveicarijoje“ – prezidentų susitikimo metu išreikštas palaikymas Navalnui

LRT.lt2021.06.16 17:30

Per JAV vadovo Joe Bideno ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimą Ženevoje demonstrantai užkabino tris plakatus, ant kurių buvo parašytos žinutės dėl opozicioneriaus Aleksejaus Navalno apnuodijimo, rašo BBC.

Plakatų vaizdais pasidalino artimas A. Navalno bendražygis, Lietuvoje dabar gyvenantis Leonidas Volkovas.

Ant plakatų parašyti tokie žodžiai: „Navalnas buvo apnuodytas Novičiok“, „Ir visvien jokio tyrimo“, „Kaip taip gali būti, prezidente Putinai?“.

Šie vaizdai kiek priminė prieš keletą metų pasirodžiusio filmo „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ scenarijų.

JAV prezidentas Joe Bidenas ir jo kolega Rusijos vadovas Vladimiras Putinas trečiadienį Ženevoje paspaudė vienas kitam ranką prasidedant pirmajam jų aukščiausiojo lygio susitikimui.

Jiedu pasisveikino stovėdami su Šveicarijos prezidentu Guy Parmelinu prie vilos „La Grange“ šalia Ženevos ežero.

Viršūnių susitikimas turėtų trukti iki penkių valandų, o jo darbotvarkėje – daug ginčytinų klausimų.

Ženevos pasirinkimas po ilgų JAV ir Rusijos derybų primena Šaltojo karo laikais, 1985-aisiais, šiame Šveicarijos mieste įvykusį JAV ir Sovietų Sąjungos lyderių Ronaldo Reagano ir Michailo Gorbačiovo susitikimą.

Šį kartą įtampą lemia ne tiek strateginė branduolinė ginkluotė ir konkuruojančios ideologijos, kiek tai, ką J. Bideno administracija laiko vis priešiškesniu, taisykles laužančiu režimu.

Nuo kibernetinių atakų prieš Amerikos subjektus ir kišimosi į dvejus pastaruosius JAV prezidento rinkimus iki žmogaus teisių pažeidimų ir agresijos prieš Ukrainą bei kitas Europos šalis – Vašingtono kaltinimų Kremliui sąrašas nėra trumpas.

Tačiau V. Putinas į susitikimą atvyksta teigdamas, kad Maskva paprasčiausiai meta iššūkį JAV hegemonijai. Tai papildo jo pastangas propaguoti „daugiaašį pasaulį“, suartinusias Rusiją ir tikriausiai dar galingesnę JAV priešininkę – Kiniją.

Prezidentai sėdėjo garsiojoje vilos bibliotekoje pastatytuose minkštuose krėsluose abipus staliuko ir gaublio, o jiems už nugarų buvo jų šalių vėliavos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.