Pasaulyje

2021.06.16 13:32

Rusijos valdžia šalies bankams uždraudė pateikti klientų duomenis užsienio valdžios institucijoms

BNS2021.06.16 13:32

Rusijos Vyriausybė pateikė parlamento žemutiniams rūmams (Valstybės Dūmai) įstatymo projektą, uždraudžiantį šalyje veikiančioms kredito įstaigoms teikti duomenis apie klientus ir jų sandorius užsienio valstybių valdžios institucijoms.

„Kredito įstaigoms draudžiama užsienio valstybių kompetentingoms institucijoms teikti jų prašomą informaciją apie klientus ir jų operacijas“, – skelbia įstatymo projektas.

Juo numatytus išimčių atvejus „nustato Rusijos Federacijos norminiai teisės aktai“.

Be to, bankai privalėtų nedelsiant informuoti finansų rinkos priežiūros tarnybą „Rosfinmonitoring“ ir Rusijos centrinį banką apie užsienio valdžios institucijų prašymų pateikti duomenis apie klientus ir jų sandorius gavimą.

Kaip teigiama aiškinamajame rašte, įstatymo projektas parengtas „siekiant minimizuoti rizikas, susijusias su „nedraugiškų“ valstybių priimtais nacionalinių teisės aktų pakeitimais, kuriais grasinant sankcijomis siekiama gauti iš užsienio bankų konfidencialią informaciją“.

Rusijos Vyriausybė gegužės 15-ąją paskelbė Michailo Mišustino pasirašytą nutarimą ir „nedraugiškų valstybių“, kurios neva „vykdė nedraugiškus veiksmus“ prieš Rusiją, Rusijos piliečius ar Rusijos subjektus, sąrašą. Jame šiuo metu yra tik Jungtinės Valstijos ir Čekija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.