Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.21 20:54

Floridoje policininkas šovė į ramiai gulintį ant žemės juodaodį

BNS 2016.07.21 20:54

Floridoje neginkluotą juodaodį, mėginusį gatvėje padėti autizmu sergančiam pacientui, pašovė policininkas, nors jo auka gulėjo ant nugaros, iškėlęs rankas ir prašė pareigūnų nešauti.

Charlesas Kinsey buvo sužeistas į koją per incidentą pirmadienį Majamyje, kai mėgino padėti orientaciją praradusiam autizmu sergančiam vyrui, nuklydusiam nuo autistų grupės namų, kuriuose gydytoju dirbo Ch. Kinsey.

Policininkai tvirtino veikę gavę pranešimą telefonu apie ginkluotą vyrą, grasinantį nusižudyti.

Mobiliuoju telefonu nufilmuotame vaizde matyti, kaip Ch. Kinsey guli ant žemės, iškėlęs rankas į viršų, o autizmu sergantis jaunuolis sėdi sukryžiavęs kojas greta ant žemės ir žaidžia su baltu žaislu.

Girdėti, kaip Ch. Kinsey šaukia policininkui: „Jis turi tik žaislinį sunkvežimį. Žaislinį sunkvežimį. Aš esu elgesio terapeutas grupės namuose“.

Vis dėlto vienas policininkų šauna į jį. Vaizdo įrašas baigiasi kiek anksčiau.

Laimei Ch. Kinsey sužeidimas buvo lengvas, jis sakė pajutęs tarsi uodo įkandimą į koją.

Šis incidentas atspindi įtampą, kuri tvyro JAV policijoje ir visuomenėje po išpuolio Dalase, kur buvo nušauti penki policininkai, ir panašaus incidento sekmadienį Baton Ruže, Luizianoje, kur žuvo trys.

Vėliau 47-erių Ch. Kinsey sakė Floridos televizijos WSVN 7-ajam kanalui, kaip jis gulėdamas ant žemės šaukęs policininkams, kad yra neginkluotas.

„Aš prašiau pareigūno, aš sakiau, pone, nešaukite į mane, prašau, nešaukite į mane“, – pasakojo jis

„Pajutau tartum uodo įkandimą, kai ji (kulka) kliudė mane. Tebelaikiau iškėlęs rankas ir sakiau: ne, jūs ką tik šovėte. Sakau: pone, kodėl jūs šovėte į mane. O jis sako man: aš nežinau“, – pasakojo Ch. Kinsley.

Šovęs policininkas nušalintas nuo pareigų savaitei. Jo veiksmai tiriami, nurodo laikraštis „Miami Herald“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi