Pasaulyje

2021.06.16 11:03

JAV Respublikonų kongreso nariai reikalauja atleisti epidemiologą Faucį

ELTA2021.06.16 11:03

Grupė respublikonų kongresmenų reikalauja atleisti žinomą JAV koronaviruso ekspertą Anthony Faucį. Parlamentarės Marjorie Taylor Greene vadovaujama grupė antradienį pateikė atitinkamo įstatymo projektą. Respublikonai kaltina epidemiologą savo teiginiais „klaidinus piliečius ir pateikus prieštaringas rekomendacijas dėl kaukių dėvėjimo ir atstumo laikymosi“.

Be to, jie teigia, kad A. Faucis melavo apie viruso kilmę Kinijos Uhano mieste, kur sukėlėjas pirmą kartą pasireiškė 2019 metų pabaigoje. Jie remiasi A. Faucio elektroniniais laiškais, kurie neseniai pateko į viešumą. Šansų, kad demokratų kontroliuojamame Kongrese Įstatymo projektas būtų priimtas, nėra.

„Dr. A. Faucio nerinko amerikiečiai. Jis nebuvo išrinktas vadovauti mūsų ekonomikai. Jis nebuvo išrinktas, kad spręstų dėl tėvų ir jų vaikų auklėjimo. Tačiau nepaisant to, dr. A. Faucis pernai labai stipriai kontroliavo mūsų gyvenimą“, – žurnalistams kalbėjo prieštaringai vertinama parlamentarė M. T. Greene, kuri žinoma savo ekstremistiniais pasisakymais.

A. Faucis, kurs yra patarinėjęs septyniems JAV prezidentams, priklausė buvusio prezidento Donaldo Trumpo koronakrizės štabui. Dėl jo kompetencijos ir nepagražinto pandemijos vertinimo amerikiečiai ekspertą labai pamėgo. Kartu A. Faucis vis užsitrakdavo D. Trumpo, kuris nuo pat pradžių menkino koronavirusą, nepasitenkinimą.

JAV prezidentas Joe Bidenas paskyrė A. Faucį savo vyriausiuoju patarėju medicinos klausimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.