Pasaulyje

2021.06.16 10:41

Pompeo: Bidenas parodė silpnumą, atsisakęs spaudos konferencijos su Putinu

BNS2021.06.16 10:41

Buvusio JAV valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo nuomone, Joe Bideno sprendimas atsisakyti bendros spaudos konferencijos su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu po viršūnių susitikimo Ženevoje rodo JAV prezidento silpnumą.

„Faktas, kad nesi pasirengęs stovėti už 6 ar 8 pėdų (1,8–2,4 m) nuo savo priešininko ir papasakoti pasauliui, apie ką kalbėjotės, apie jus jaudinančius dalykus ir apie tai, kodėl jie jums rūpi, parodo didžiulį silpnumą“, – televizijos „Fox News“ eteryje sakė M. Pompeo.

„Jei nesi pasirengęs paprasčiausiai stovėti ant pakylos ir atsakinėti į žiniasklaidos [atstovų] klausimus, kurie gali būti sunkūs ir nepatogūs... tai – didžiulis silpnumo ženklas“, – pridūrė jis.

J. Bidenas trečiadienį Ženevoje pirmąkart nuo savo kadencijos pradžios susitiks su V. Putinu. Planuojama, kad jų derybos truks keturias ar penkias valandas, bet Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad lyderiai diskutuos „kiek reikės“.

Anksčiau buvo planuota, kad po derybų abu lyderiai surengs bendrą spaudos konferenciją, bet iki renginio likus kelioms dienoms buvo pranešta, kad amerikiečiai nutarė, jog konferencijos bus atskiros.

Pasak D. Peskovo, šį susitikimo programos pakeitimą tikriausiai lėmė asmeninis J. Bideno pasirinkimas.

„Amerikiečių pusė iš tikrųjų pasirinko surengti atskirą spaudos konferenciją; prezidentas Putinas taip pat surengs savarankišką spaudos konferenciją, tačiau matome, kad per šią [J. Bideno] kelionę – pavyzdžiui, keliomis dienomis anksčiau Jungtinėje Karalystėje – J. Bidenas ir [premjeras] Borisas Johnsonas taip pat spaudos konferencijas rengė atskirai. Taigi, tai, tikriausiai tiesiog priimtiniau JAV prezidentui“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Kremliaus atstovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.