Pasaulyje

2016.07.21 14:44

Su terorizmu Nicoje siejamo įtariamojo bute – „Kalašnikov“ ir krepšys amunicijos

BNS 2016.07.21 14:44

Vyras, kuris buvo suimtas įtariant jį ryšiais su Nicos žudynes įvykdžiusiu Mohamedu Lahouaieju Bouhleliu, rūsyje policija aptiko ginklų. Čia rastas automatas „Kalašnikov“ ir krepšys su amunicija, ketvirtadienį sakė tyrimui artimas šaltinis.

Krata buvo atlikta vykdant tyrimą dėl 22 metų vyro, kuris, kaip manoma, atakos vakarą gavo SMS žinutes iš M. Lahouaiejo Bouhlelio, kuriose kalbama apie ginklų tiekimą.

Maždaug 100 tyrėjų sijoja daugybę su tyrimu susijusių duomenų ir M. Lahouaiejo Bouhlelio mobiliajame telefone rastos nuotraukos rodo, kad jis tyrinėjo kelias vietas, kur susirenka žmonių minios.

Viena nuotrauka yra susijusi su fejerverku rugpjūčio 15 dieną, kita – su lenktynėmis sausio 10 dieną Anglų take, kur ir buvo įvykdyta liepos 14-osios ataka, o dar kitoje nuotraukoje matyti sirgalių zonos atidarymo laikai per Europos futbolo čempionatą.

Minimo 22 metų įtariamojo advokatas Jeanas-Pascalis Padovani paneigė „bet kokį“ savo kliento „dalyvavimą teroro akte“.

Ketvirtadienį penki įtariamieji stos prieš kovos su terorizmu teisėjus, kurie tiria tą ataką Nicoje, kai per minią, susirinkusią pasižiūrėti fejerverko, lėkęs sunkvežimis mirtinai sužalojo 84 žmones. Dar daugiau kaip 300 žmonių yra sužeisti.

Tie įtariamieji yra vyrai, kurių amžius – nuo 22 iki 40 metų, ir 42 metų moteris. Jie buvo susieti su M. Lahouaieju Bouhleliu, kuris išsinuomotu sunkvežimiu traiškė minioje žmones ir kurį policija paskui nušovė.