Pasaulyje

2016.07.21 13:13

Abi Ukrainos konflikto šalys kaltinamos žmonių kankinimais ir grobimais

ELTA 2016.07.21 13:13

Ukrainoje tęsiantis konfliktui, žmogaus teisių organizacijos abi jo šalis kaltina žmogaus teisių pažeidinėjimais – kankinimais ir grobimais, praneša agentūra dpa.

Ketvirtadienį Kijeve pristatytoje „Human Rights Watch“ (HRW) ir „Amnesty International“ (AI) ataskaitoje kalbama apie rimtus vyriausybinių dalinių bei prorusiškų separatistų nusižengimus 2015-aisiais ir pirmąjį 2016 metų pusmetį.

Pateiktais duomenimis, Ukrainos slaptoji tarnyba SBU eksploatuoja nelegalius kalėjimus, kuriuose iš kalinių mėginama išgauti prisipažinimus – mušant, naudojant elektrošoką ir deginant cigaretėmis. Įtariamieji esą kalėjimuose laikomi iki 15 mėnesių.

Lygiai taip pat separatistai elgiasi mažiausiai penkiuose objektuose savo įtakos zonoje, kuriuos laiko tariamus Kijevo rėmėjus. Pateiktas atvejis 39 metų vyro, kurį kankino abi pusės.

Žmogaus teisių aktyvistai, be to, skundžiasi, kad negali patekti į įtartinas vietas abiejose pusėse. Ukrainos žinybos pripažino, kad Kijeve egzistuoja SBU kalėjimais. Šalis 2003-aisiais buvo informavusi Europos Tarybą, kad uždarė visus slaptosios tarnybos kalėjimus.