Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Niujorko meras M. Bloombergas skirs 12 mln. dolerių kampanijai už ginklų kontrolę

ELTA 2015.09.08 13:45

Niujorko meras Michaelas Bloombergas skirs 12 mln. JAV dolerių kampanijai už griežtesnę ginklų kontrolę, informuoja BBC.

Niujorko meras Michaelas Bloombergas skirs 12 mln. JAV dolerių kampanijai už griežtesnę ginklų kontrolę, informuoja BBC.

M. Bloombergo finansuotos reklamos per televiziją bus rodomos 13-oje valstijų ir ragins rinkėjus įtikinti savo senatorius, kad šie pritartų pasiūlymui taikyti griežtus ginklų pirkėjų patikrinimus. Niujorko meras mano, kad pavyks įtikinti Kongresą, kuris dėl griežtesnės ginklų kontrolės balsuos kitą mėnesį.

Šią kampaniją sukritikavo Nacionalinė ginklų turėtojų asociacija. Vyriausiasis asociacijos vadovas Wayne`as LaPierre`as sakė, kad M. Bloombergui nepakaktų ir viso 27 milijardų JAV dolerių turto, kad „įpirštų Amerikos žmonėms savo valią“. Tuo metu Niujorko meras NBC televizijai sakė, kad apklausos rodo, jog didžioji visuomenės dalis pritaria griežtesniam ginklų pirkėjų tikrinimui.

Kongresas kitą mėnesį svarstys prezidento Baracko Obamos administracijos pateiktą įstatymo projektą. B. Obama norėjo uždrausti prekiauti karinio tipo ginklais, bet prieš savaitę šio sumanymo buvo atsisakyta, nes paaiškėjo, kad toks įstatymo projektas nesulauktų Atstovų rūmų, kuriems vadovauja respublikonai, pritarimo. Užuot tai padarę, ginklų kontrolės šalininkai susitelkė į kitą B. Obamos pasiūlymą – griežčiau tikrinti ginklus perkančius asmenis.

Šiuo metu apie 40 proc. ginklų parduodami asmenims be jokių patikrinimų. Ginklų kontrolės šalininkai ir priešininkai mano, kad karščiausi debatai vyks kelias ateinančias savaites, kai Kongreso nariai per velykinę darbo pertrauką grįš į savo valstijas.

Nacionalinė ginklų turėtojų asociacija taip pat planuoja savo kampaniją ginklų kontrolės klausimu, bet manoma, kad jų finansavimas tikrai neprilygs M. Bloombergo lėšoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi