Pasaulyje

2021.06.15 14:56

JAV pristatė kovos su vidaus terorizmu planą, siekiant sustabdyti panašius į Kapitolijaus šturmą įvykius

ELTA2021.06.15 14:56

JAV Vyriausybė antradienį pristatė nacionalinę kovos su vidaus terorizmu strategiją. Šis klausimas prezidentui Joe Bidenui yra ypač svarbus po sausį vykusio išpuolio Kapitolijuje ir suintensyvėjus ekstremizmui.

„Smurtaujantys vidaus ekstremistai, veikiantys dėl įvairių ideologinių motyvų, kelia padidintą grėsmę mūsų šaliai 2021 m.“, – žurnalistams sakė aukšto rango administracijos pareigūnas, nenorėjęs atskleisti savo tapatybės.

„Rasiniu ar etniniu pagrindu smurtaujantys ekstremistai, ypač tie, kurie propaguoja baltųjų viršenybės idėjas, ir prieš vyriausybę nukreiptos ginkluotų ekstremistų grupuotės, kelia didžiausią grėsmę“, – teigė pareigūnas.

Vyriausybės planas yra „neutralus ideologijos atžvilgiu“ ir sudarytas iš keturių pamatinių polių, kurie yra greičiau orientaciniai, o ne konkrečios priemonės. Šiuo planu siekiama „prevencijos, pertraukimo ir atgrasymo“, išsaugant individo teises.

J. Bideno administracija pirmiausia nori pagerinti informacijos apie ekstremistų grupes bei atskirus individus federaliniu arba vietos lygiu dalijimąsi.

Šiam tikslui Teisingumo departamentas ir Federalinis tyrimų biuras (FTB) paruošė naują visoje šalyje veikiančią pranešimų dėl su terorizmu susijusių atvejų sistemą.

Vyriausybė taip pat nori sustabdyti smurtinių aktyvistų verbavimą bei jų raginimus imtis smurto, ir žada bendradarbiauti su didelėmis technologijų platformomis bei socialinėmis medijomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.