Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.21 11:14

JAV paragino Turkiją laikytis demokratijos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.07.21 11:14

Jungtinės Valstijos palaiko Turkijos pastangas išardyti mėginimą surengti perversmą prieš išrinktą vyriausybę, bet nori, kad būtų laikomasi demokratijos normų. Tai pareiškė valstybės sekretorius Johnas Kerry per bendrą konferenciją su sąjungininkų diplomatijos vadovais.

Tačiau J. Kerry sako, kad atsakas į perversmą būtų vykdomas visiškai gerbiant demokratiją. Vašingtonas toliau palaiko prezidento Recepo Tayyipo Erdogano pastangas atkurti tvarką, bet kartu su kitomis Vakarų valstybėmis pradėjo reikšti susirūpinimą dėl pernelyg didelio valymų masto.

Tuo metu žiniasklaida praneša, kad Turkijoje paskelbus nepaprastąją padėtį, gali būti pratęstas beveik 10-ies tūkstančių žmonių sulaikymas.

Turkijos prezidento R. T. Erdogano veiksmai kelia didžiulį susirūpinimą Vakarams. Vokietijos užsienio reikalų ministras Frank-Walteris Steinmeieris paragino Turkijos valdžią laikytis įstatymų ir proporcingai elgtis su įtariamais asmenimis. 

Iš viso Turkijos valdžios veiksmai po nepavykusio pučo palietė daugiau kaip 50 tūkst. žmonių – dalis jų sulaikyta, dalis atleista arba nušalinta nuo pareigų. Visi jie įtariami prisidėję prie nepavykusio perversmo. Turkijos prezidentas nepaprastąją padėtį įvesti nusprendė trečiadienį po pusdienį trukusio posėdžio. 

R. T. Erdogano teigimu, tokių veiksmų imamasi, kad būtų galima operatyviai likviduoti maišto pasekmes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi