Pasaulyje

2021.06.15 13:43

Putino patarėjas santykių su JAV padėtį vadina kritine: „reikia kažką daryti“

ELTA2021.06.15 13:43

Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėjas užsienio politikos klausimais teigia, kad Maskvos ir Vašingtono santykiai šiuo metu yra „aklavietėje“. Situacija „beveik kritiška“, kalbėdamas su žurnalistais sakė Rusijos diplomatas Jurijus Ušakovas.

„Reikia kažką daryti“, – pabrėžė jis. V. Putino ir JAV prezidento Joe Bideno susitikimas trečiadienį Ženevoje esą galėtų būti pirmasis žingsnis.

Jis į „šį susitikimą žvelgia su praktišku, tačiau silpnu optimizmu“, – sakė J. Ušakovas. Tai „pirmasis susitikimas sunkiomis sąlygomis“. Jei viršūnių susitikimas bus sėkmingas, anot diplomatų, galimas Rusijos ir JAV ambasadorių grįžimas.

„Būtų didelė pergalė, jei ambasadoriai vėl galėtų grįžti prie darbo“, – pažymėjo J. Ušakovas. Kai J. Bidenas viename interviu kovą pavadino V. Putiną „žudiku“, Maskva žengė neįprastą žingsnį ir konsultacijų atšaukė savo ambasadorių, o JAV ambasadorių Rusijoje paragino grįžti į Vašingtoną.

V. Putino ir J. Bideno susitikimas įvyks trečiadienį Ženevoje. Darbotvarkėje, V. Putino patarėjo duomenimis, yra strateginio stabilumo ir IT saugumo klausimai, kova su kibernetiniu nusikalstamumu, klimato ir Arkties temos, daugybė regioninių konfliktų, pavyzdžiui, Rytų Ukrainoje, Sirijoje, Libijoje, Afganistane, taip pat padėtis Irane ir Šiaurės Korėjoje.

J. Bidenas, be kita ko, gali užsiminti apie Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno kalinimą ir V. Putino paramą Baltarusijos diktatoriui Aliaksandrui Lukašenkai. Vašingtonas, be to, kaltina Maskvą kišimusi į JAV rinkimus ir plataus masto kibernetinėmis atakomis.

J. Ušakovas patvirtino, kad abu prezidentai pasibaigus susitikimui surengs atskiras spaudos konferencijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.