Pasaulyje

2021.06.15 12:32

Landsbergis po susitikimo su Graikijos ministru: tyrimas dėl lėktuvo nutupdymo Minske nėra politikų rankose

atnaujinta 12.55
LRT.lt, BNS, Saulius Jakučionis2021.06.15 12:32

Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis šiandien sutiko į Vilnių atvykusį Graikijos užsienio reikalų ministrą Nikos Dendias. Susitikimo metu G. Landsbergis su Graikijos atstovu apie migrantų situaciją Lietuvos pasienyje ir galimą šios šalies pagalbą migrantų krizės kontekste, taip pat įvykius Baltarusijoje ir geopolitinę situaciją Europoje.

„Lietuva šiandien tvarkosi su migracijos iššūkiais. Turime pakankamai žinių šiandieninei situacijai sutvarkyti. Tačiau turime galvoti, kad režimas yra už sienos aktyviai naudoja pabėgėlių programą, kaip vieną iš hibridinių ginklų. Jeigu situacija blogėtų, tai mums reikėtų pagalbos. (...) Aš kreipiausi į Graikijos ministrą, kad mums suteiktų žinių ar ekspertizės migracijos klausimais“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Jis taip pridūrė, kad Graikija turi patirties, pritaikant tarptautinę teisę migrantų klausimu.

G. Landsbergis teigė Graikijos ministro paprašęs „patarimų ir techninės pagalbos“, kadangi ši šalis „su pabėgėlių problema pažįstama kur kas seniau“.

Lietuvos pareigūnai pastaruoju metu stebi gerokai išaugusį migracijos srautą iš Baltarusijos. Jie teigia, kad Minsko režimas padeda migrantams kirsti sieną su Lietuva.

„Mes galime padėti Lietuvai, turime patirties, kuomet didelis kaimynas, siunčia migrantus mūsų pusėn. Jeigu jums reikės pagalbos, mes esame pasiruošę padėti. Taip pat esame pasiruošę kelti šį klausimą Europos kontekste“, – kalbėjo N. Dendias.

Jis taip pat pridūrė, kad „Ryanair“ lėktuvo nutupdymas Minske nėra „atleistinas ir į jį bus deramai atsakyta ateityje“.

„Tyrimas nėra politikų rankose, institucijos atlieka savo darbą. Siekiame, kad tyrimas būtų tarptautinis“, – apie „Ryanair“ lėktuvo tyrimą kalbėjo G. Landsbergis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.