Pasaulyje

2016.07.21 11:05

Turkijoje 3 mėnesiams įvedama nepaprastoji padėtis

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas po nepavykusio perversmo šalyje trečiadienio vakarą paskelbė įvedąs trijų mėnesių nepaprastąją padėtį. Šio pranešimo laukta po visą dieną trukusių  R. T. Erdogano pasitarimų su vyriausybe ir Nacionalinio saugumo taryba.  

Ankaroje R. T. Erdoganas sakė, kad po nepavykusio pučo dar yra ženklų, kad neramumai gali pasikartoti. Perversmininkai, anot jo, gali dar turėti planų.

Prezidento kalbą stebėjo LRT radijo bendradarbė Turkijoje Giedrė Vilkaitė-Gursoy. Iš Turkijos ji praneša: „Prezidentas savo kalbą pradėjo nuo užuojautos žuvusiesiems ir pagiriamųjų žodžių palaikiusiems demokratiją Turkijoje. Trijų mėnesių nepaprastoji padėtis – siekis užtikrinti ir apginti demokratiją. Prezidentas teigia, kad privačiam verslui nėra ko jaudintis, tai susiję tik su perversmą planavusiais asmenimis. E. T. Erdoganas užtikrino, kad veiksmai neturės įtakos Turkijos ekonomikai. Šalies piliečiai raginami laikytis ramiai. Prezidentas pasakė, kad veiks teisėtais būdais, užtikrinant demokratiją šalies viduje.“

Iš viso pagal kaltinimą mėginus įvykdyti perversmą Turkijoje jau sulaikyti 9332 žmonės. Tarp jų – du prezidento R. T. Erdogano patarėjai, 492 Religijos reikalų valdybos darbuotojai, 100 policininkų, 6038 kariškiai, 755 teisėjai ir prokurorai, daugiau kaip 250 ministro pirmininko kanceliarijos darbuotojų, 650 civilių.

Be to, „Hurriyet“ duomenimis, 28 tūkstančiai 321 žmogus atleistas iš tokių struktūrų kaip vyriausybės aparatas, VRM, Aukščiausioji švietimo taryba, Švietimo ministerija, Nacionalinė žvalgybos organizacija, Vyriausioji religijos reikalų valdyba, Šeimos ir socialinės politikos ministerija, Finansų ministerija ir Energetikos rinkų kontrolės departamentas.