Pasaulyje

2021.06.15 11:15

Anušauskas apie 4 vokiečių karių atšaukimą iš Lietuvos: mūsų kariuomenė į tyrimą nėra įtraukta

ELTA, Leonardas Marcinkevičius2021.06.15 11:15

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad, Vokietijai iš Lietuvos atšaukus keturis NATO karinio kontingento karius, Lietuva apie vykdomo tyrimo detales kol kas nėra informuojama, kadangi tai yra Vokietijos, o ne Lietuvos kariai.

„Mes nesame informuojami apie to tyrimo detales. Informacija, kuri yra viešumoje, vokiečių žurnalistų surinkta ir pateikta. Kiek ji gali pasitvirtinti, tai parodys jų pačių atliekamas vidinis tyrimas. Lietuvos kariuomenė į tą tyrimą nėra įtraukta ir negali būti įtraukta“, – Seime antradienį atsakinėdamas į žurnalistų klausimus kalbėjo A. Anušauskas.

Apie keturių vakarėlyje dalyvavusių ir įtarimų dėl pažeistų įstatymų sulaukusių karių atšaukimą pirmadienį pranešė portalas „Deutsche Welle“. Kaip skelbia dienraštis „Der Spiegel“, balandį galimai įvyko incidentas, kurio metu, įtariama, 4 kariai seksualiniai priekabiavo prie kolegų, grasino smurtu ir dainavo antisemitines dainas.

A. Anušauskas pabrėžė, kad tarnybinius patikrinimus vykdo būtent tos valstybės, kuriai priklauso kariai, vadovybė.

„Tarnybinius patikrinimus jie gali daryti savo nuožiūra, tai yra jų kariai, tiesioginė vadovybė“, – tvirtino jis.

Krašto apsaugos ministras patikslino, kad vokiečiai apie karių atšaukimą informavo prieš kelias dienas, tačiau daugiau detalių jis teigė negalintis pateikti.

„Žinome, kad kalbama apie keturis karius, bet detalių patvirtinti be tyrimo mes negalime (...), vokiečiai informuoja apie tuos dalykus, kuriuos mano esant reikšmingais, tai šiuo atveju buvo karių išsiuntimas prieš kelias dienas“, – teigė A. Anušauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.