Pasaulyje

2021.06.15 10:50

Šimonytės interviu „Die Presse“: spaudimą Rusijai reikia didinti sankcijomis

LRT.lt2021.06.15 10:50

Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė kalbėjosi su Austrijos leidiniu „Die Presse“, kuriame išsakė mintis apie Lietuvos pasitraukimą iš bendro diskusijų formato su Kinija, „Nord Stream 2“ dujotiekiu ir Rusijos grėsme.

Ministrė pirmininkė kalbėdama su Austrijos žiniasklaida teigė, kad „Nord Stream 2“ projektas yra klaida.

„Visas šis projektas yra klaida. Tai yra savotiškas geopolitinio spaudimo įrankis, skirtas spausti visą Europos Sąjungą (ES)“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji taip pat pridūrė, kad jos ir Austrijos atstovų požiūris skiriasi į Rusijos platinamą „Sputnik V“ vakciną nuo koronaviruso.

I. Šimonytė taip pat prabilo apie būtiną dar didesnį spaudimą Rusijai ir jos režimo atstovams.

„Rusai myli ES. Jie čia atvyksta atostogauti, laiko savo pinigus, čia gyvena jų vaikai. Tuo pat metu jie daro viską, kad sugriautų ES. Ar mes manome, kad tai yra gerai. Tik ne aš. Reikia didinti spaudimą sankcijomis. Norėčiau pridėti Rusiją į liberalių demokratijų būrį, tačiau nemanau, kad tai įmanoma artimiausioje ateityje“, – teigė premjerė.

Lietuvos premjerė taip pat pasidalino mintimis apie „Ryanair“ lėktuvo užgrobimą: „Tai yra įrodymas kiekvienam politikui iš demokratinės šalies. Mes jau žinome „Novičiok“ istoriją. (...) Kai kurie žmonės neturi jokių ribų“, – apie Baltarusijos ir Rusijos lyderių veiksmus kalbėjo I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė taip pat prabilo apie Kiniją ir šios komunistinės valstybės bendradarbiavimą su Europos Sąjunga.

„Mes esame pasiryžę užtikrinti 27+1 derybų formatą su Kinija. Didžiausias ES pranašumas yra panaši pozicija Kinijos atžvilgiu. Jeigu norime užduoti normalų toną, ES kartu turėtų kalbėtis su Kinija arba Rusija“, – tikino I. Šimonytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.