Pasaulyje

2016.07.20 22:50

Briuselio policija atšaukė aliarmą dėl įtartino vyro

Vietos policija praneša Briuselio centre apsupusi įtartinai atrodantį vyrą, iš po kurio palto kyšojo laidai, skelbia „Independent“. Tiesa, po kurio laiko paaiškėjo, kad pavojaus nebuvo. Sumaištį sukėlęs ir policijos apsuptas įtartinas vyras pasirodė esantis spinduliuotės tyrėjas.

Vyras, apsirengęs paltą, iš kurio kyšojo laidai, trečiadienį buvo palaikytas potencialiu mirtininku sprogdintoju ir sukėlė penkias valandas trukusią sumaištį Briuselio centre, kol policija sugebėjo jį sulaikyti ir apklausti.

Policijai abejonių sukėlė tai, kad jis vilkėjo žieminį paltą, nors Briuselyje trečiadienį karšta – kaitina net 30 laipsnių karštis.

Į Briuselio atvyko daug policijos pareigūnų, taip pat – išminuotojų būrys. Buvo evakuotos aplinkinės parduotuvės, uždarytos kelios gatvės.

Policija skelbė, kad įtariamasis apsuptas, tačiau dar nesuimtas. Esą vis dar buvo vertinamas jo keliamas pavojus. Vienoje nuotraukoje iš Briuselio matyti klūpantis ir rankas už galvos laikantis vyras, į kurį pistoletais nusitaikę keli policininkai.

„Sulaukėme skambučio dėl įtartino elgesio. Žieminis paltas tokioje temperatūroje – labai įtartina. Be to, iš palto kyšojo laidai. Nerizikavome. Asmuo buvo sustabdytas ir apsuptas. Dabar laukiame daugiau informacijos iš išminuotojų“, – teigė Briuselio policijos atstovas Christianas De Coninckas.

„Jis tyrinėjo bangas ir spinduliuotę. Jis buvo ką tik sulaikytas, o policija dabar pradės jo apklausą“, – naujienų agentūrai AFP sakė Briuselio policijos atstovė Ilse Van de Keere.

Naujienų agentūra „Belga“ pridūrė, kad pas tą vyrą buvo rasta nepavojingos „įrangos“, bet daugiau detalių nebuvo pateikta.

Vietos žiniasklaidos reportažuose matėsi kariai, policininkai ir ugniagesiai, apsupę teritoriją prie La Monė aikštės. To labai judraus prekybos rajono šalia Briuselio operos rūmų gatvės buvo beveik visiškai ištuštėjusios.

Naujausias klaidingas aliarmas buvo paskelbtas praėjus mėnesiui po to, kai vienas sutrikusios psichikos vyras, apsijuosęs mirtininko sprogdintojo diržo imitacija, prikimšta druskos ir sausainių, išprovokavo didelę antiteroristinę operaciją viename Briuselio prekybos centre.

Kovą surengtos „Islamo valstybės“ kovotojų atakos supurtė Belgiją, kuri jau anksčiau buvo smarkiai susirūpinusi, paaiškėjus, kad daugelis IS džihadistų, dalyvavusių pernai lapkritį Paryžiuje surengtose teroro atakose, per kurias žuvo 130 žmonių, užaugo kartu viename Briuselio rajone.

Praeitą savaitę Prancūzijos pietiniame Nicos kurorte įvykdytas kruvinas išpuolis dar labiau padidino nuogąstavimus Belgijoje. Įtampa neabejotinai padidės ir dėl pastarojo netikro pavojaus, paskelbto Belgijos nacionalinės dienos išvakarėse.

Belgijos gyventojai sudaro didelę dalį Europos Sąjungoje užverbuotų džihadistų, kurie vyksta kautis Sirijoje. Baiminamasi, kad tie mūšių užgrūdinti ir dar labiau radikalizuoti veteranai kada nors sugrįš namo ir imsis rengti naujus išpuolius.

Belgijoje ketvirtadienį švenčiama Nacionalinė diena, per kurią Briuselyje paprastai rengiamas didelis paradas. Šiemet šventė vyks itin sustiprintomis saugumo sąlygomis dėl pavasarį Briuselį sukrėtusių teroro išpuolių.