Pasaulyje

2021.06.15 09:07

Izraelio naujoji Vyriausybė leido surengti nacionalistų eitynes Jeruzalėje

BNS2021.06.15 09:07

Naujoji Izraelio Vyriausybė pirmadienį uždegė žalią šviesą prieštaringai vertinamoms žydų nacionalistų eitynėms aneksuotoje Rytų Jeruzalėje, nepaisant susirūpinimo dėl atsinaujinusios įtampos su palestiniečiais.

Išduodamas leidimą antradienį surengti tokį žygį vidaus saugumo ministro Omero Bar-Levo biuras paskelbė: „Policija yra pasirengusi, ir padarysime viską, kas nuo mūsų priklauso, kad išsaugotume trapią sambūvio giją.“

Žygis iš pradžių turėjo įvykti praėjusį ketvirtadienį, tačiau jis buvo atidėtas dėl Izraelio policijos nepritarimo pasirinktam maršrutui ir palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ perspėjimų.

Kadenciją baigusi Vyriausybė atidėjo eitynes iki antradienio.

„Teisė demonstruoti būdinga visoms demokratinėms valstybėms“, – pareiškė O. Baras-Levas, dirbantis naujoje administracijoje, pradėjusioje eiti pareigas po sekmadienį parlamente surengto tvirtinamojo balsavimo.

Vadinamoji „Vėliavų eisena“ taps pirmu išbandymui naujajai Vyriausybei.

Palestiniečių ministras pirmininkas Mohammadas Shtayyeh pasmerkė planuojamas eitynes kaip provokaciją.

„Įspėjame apie pavojingus padarinius, kurie gali kilti dėl okupacinės valdžios ketinimo leisti izraeliečių ekstremistams naujakuriams rytoj okupuotoje Jeruzalėje surengti Vėliavų eiseną“, – parašė jis anglų kalba socialiniame tinkle „Twitter“.

M. Shtayyeh teigimu, šis renginys yra „liautis turinti provokacija ir agresija prieš mūsų žmones bei Jeruzalę ir jos šventoves“.

Praėjusį mėnesį rengti žydų ultradešiniųjų grupių mitingai sukėlė įtampą neramiuose Jeruzalės rajonuose ir paskatino policiją imtis veiksmų Al Aksos mečetės teritorijoje.

Reaguodamas į tuos įvykius, „Hamas“ surengė raketų atakų, o Izraelis atsakė antskrydžiais prieš taikinius Gazos Ruože.

Per 11 ginkluotos konfrontacijos dienų žuvo 260 palestiniečių, įskaitant kažkiek kovotojų, pranešė Gazos Ruožo valdžia.

Iš palestiniečių anklavo paleistos raketos Izraelyje pražudė 13 žmonių, įskaitant vieną karį, informavo žydų valstybės policija ir ginkluotosios pajėgos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.