Pasaulyje

2021.06.14 19:57

Išleistos Kinijos branduolinėje jėgainėje susikaupusios inertinės dujos

ELTA2021.06.14 19:57

Kinijos branduolinės energetikos bendrovė į atmosferą išleido jėgainėje susikaupusias inertines dujas, taip siekdama išspręsti Taišano atominėje elektrinėje (AE) kilusią problemą, pranešė jos partnerė Prancūzijoje „Electricite de France“ (EDF).

„Nepatiriame išsilydžiusio reaktoriaus nelaimės scenarijaus“, – teigė EDF atstovas, siekiant numalšinti nerimą po CNN paskelbtos informacijos apie galimą branduolinį incidentą Taišano AE Kinijos pietinėje Guangdongo provincijoje.

Anksčiau EDF skelbė, kad pirmojo iš dviejų reaktorių pagrindinėje sistemoje, kur yra ir aušinimo sistema, susikaupė inertinės dujos.

Inertinės dujos yra chemiškai mažai reaktyvių elementų grupė – šiuo atveju tai buvo ksenonas ir kriptonas.

Dujos buvo surinktos ir išvalytos, o jų išleidimas į atmosferą buvo „normalus ir atitinkantis reguliavimą“, teigė atstovas.

„Nekalbame apie užteršimą, kalbame apie kontroliuojamą išleidimą“, – sakė EDF atstovas.

Prancūzijos branduolinės energetikos bendrovė „Framatome“ anksčiau pirmadienį pranešė besistengianti išspręsti „veikimo problemą“ atominėje elektrinėje Kinijos pietinėje Guangdongo provincijoje, JAV žiniasklaidai pranešus apie galimai ten įvykusį radioaktyvių medžiagų nuotėkį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.