Pasaulyje

2021.06.14 16:03

BYPOL: Lukašenka pats sulaužė nosį Pratasevičiui, šis teigia, kad „jaučiasi puikiai“

atnaujinta 16.38
LRT.lt2021.06.14 16:03

Buvusių Baltarusijos policininkų judėjimas BYPOL teigia, kad šalies diktatorius galimai pats galėjo sulaužyti nosį sulaikytam žurnalistui Ramanui Pratasevičiui, skelbia judėjimo „Telegram“ paskyroje.

„BYPOL žino, kad gegužės 24 dieną buvo nufilmuotas vaizdo įrašas, kuriame matomas aiškiai sumuštas ir nugrimuotas R. Pratasevičius, tad kas galėjo jam tai padaryti?“ – rašoma BYPOL pranešime.

Pasak buvusių režimo pareigūnų, Aliaksandras Lukašenka su savo parankiniais atvyko į R. Pratasevičiaus įkalinimo vietą prabėgus dienai po jo sulaikymo.

„Žinant jo sadistiškas ir brutalias tendencijas, galime nuspėti, kad jis pats norėjo pasikalbėti su sulaikytuoju“, – priduriama pranešime.

Pasak BYPOL, labai tikėtina, kad vaizdo įraše R. Pratasevičius nufilmuotas patyręs nosies lūžį.

„Sulaukėme informacijos, kad vaikinui nosį sulaužė A. Lukašenka“, – pridūrė BYPOL.

Pranešime taip pat teigiama, kad vaikinui nebuvo suteikta jokia rimtesnė medicininė pagalbą, o jis pats nebuvo išgabentas į ligoninę.

Pats R. Pratasevičius per šiandien surengtą Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos konferenciją teigė, kad „jaučiasi gerai“.

„Aš net nieko nekomentuosiu, tai tiesiog juokinga“, – kalbėjo R. Pratasevičius.

„Jaučiuosi puikiai, neturiu jokių priekaištų“, – sakė jis.

„Ant mano rankų yra suėmimo žymės, nes pareigūnai neturėjo su savimi antrankių. (...) Kalbant apie mano sveikatos problemas, girdėjau daug melagienų apie savo sveikatos būklę. Turiu pasakyti, kad jaučiuosi puikiai, esu puikiai nusiteikęs“, – kalbėjo R. Pratasevičius.

Jis teigė neturintis jokių priekaištų, tikino, kad niekas jo neskriaudė ir nenaudojo prieš jį jėgos, todėl prašė žiniasklaidos nebeskleisti gandų.

„Prašyčiau nebeskleisti daugiau jokių gandų, nes dėl to kenčia Sofija (Sapega – BNS) ir mano tėvai, kurie yra Lenkijoje, informaciniame vakuume. Ponai, pagalvokite apie tai, kaip reaguotų jūsų motina, jeigu būtumėte tokioje situacijoje ir kažkas teigtų, kad jos sūnus buvo sumuštas, nors tai melas“, – kalbėjo R. Pratasevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.