Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.20 20:27

Turkija uždraudė mokslininkams vykti į komandiruotes užsienyje

BNS 2016.07.20 20:27

Turkijos aukštojo mokslo taryba uždraudė mokslininkams vykti į komandiruotes užsienyje ir paragino tuos, kurie šiuo metu yra užsienyje, greitai grįžti namo, trečiadienį pranešė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.

Tarybos pareiškime universitetams sakoma, kad mokslininkai ir dėstytojai, kurie jau yra užsienyje dirbti ar studijuoti, turėtų „kaip įmanoma greičiau“ grįžti namo.

Turkija išplėtė ir taip didžiulį po nesėkmingo pučo vykdomą „valymą“, kurio tikslas yra atsikratyti sąmokslą esą surezgusio Fethullah Guleno šalininkais ir kuris dabar apima ne tik armiją bei policiją, bet ir švietimo sektorių.

Taryba paprašė universitetų rektorių „skubiai patikrinti visų akademinių ir administracijos darbuotojų, susijusių su FETO, situaciją“. JAV gyvenančio turkų dvasininko F. Guleno judėjimą „Hizmet“ („Tarnystė“), kuris dešimtyse šalių propaguoja nuosaikų islamą, Turkijos valdžia vadina „ Fethullah teroristine organizacija“ (FETO).

Rektoriai tarybą apie tą „situaciją“ turi informuoti iki rugpjūčio 5 dienos.

Antradienį vyriausybė suspendavo 15 200 valstybinio švietimo darbuotojų ir pareikalavo, kad dėl įtariamų ryšių su F. Gulenu atsistatydintų beveik 1 600 dekanai iš privačių ir valstybinių universitetų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi