Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.20 09:22

Valdžios priemones po neįvykusio perversmo Turkijoje patyrė jau 45 tūkst. žmonių

Griežtas valdžios priemones po nepavykusio perversmo Turkijoje patyrusių žmonių skaičius pasiekė 45 tūkstančius. Be šešių tūkstančių sulaikytų įtariamųjų prisidėjus prie perversmo, dar dešimtys tūkstančių žmonių neteko darbo ar jiems uždrausta tęsti veiklą. 

Tarptautiniai stebėtojai ir Jungtinės Tautos ragina Turkiją išsaugoti įstatymo viršenybę ir gerbti žmogaus teises.

Tarp sulaikytųjų – daug kariuomenės ir policijos atstovų. Antradienį pranešta apie iš darbo atleidžiamus švietimo sistemos darbuotojus, akreditacijų netenkančius žurnalistus. Vyriausybė teigia, kad šie žmonės yra susiję su Jungtinėse Valstijose gyvenančiu dvasininku Fethullahu Gulenu, kurį Turkijos valdžia kaltina organizavus perversmą. Premjeras Binalis Yildirimas pareiškė, kad F. Gulenas vadovauja teroristinei organizacijai. Pats dvasininkas neigia kaltinimus kaip nors prisidėjus prie nepavykusio perversmo.

Tuo metu prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui paskambinęs Jungtinių Valstijų vadovas Barackas Obama pažadėjo savo šalies paramą Turkijai tiriant šeštadienio naktį mėgintą įvykdyti perversmą. Tačiau taip pat B. Obama paragino perversmo organizatorių baudžiamąjį persekiojimą vykdyti tik tokiais būdais, kurie didintų visuomenės pasitikėjimą demokratinėmis institucijomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi