Pasaulyje

2016.07.19 20:26

Prancūzijos prezidentas linkęs pratęsti nepaprastąją padėtį dar pusei metų

BNS 2016.07.19 20:26

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as antradienį pareiškė, kad po Bastilijos dienos žudynių norėtų pratęsti nepaprastąją padėtį šalyje dar šešiems mėnesiams, kai įstatymų leidėjai rengiasi svarstyti griežto saugumo įstatymų projektus.

Prancūzijos parlamentarai svarstys pasiūlymą dėl aštuonis mėnesius galiojusio nepaprastosios padėties režimo jau ketvirto pratęsimo, kai po ekstremistų išpuolių kritika socialistų vyriausybės atžvilgiu vis labiau stiprėja.

F. Hollande`as praėjusį ketvirtadienį buvo užsiminęs apie ketinimą atšaukti po lapkričio išpuolių Paryžiuje, kur tada žuvo 130 žmonių, paskelbtas saugumo priemones.

Tačiau jau po kelių valandų jis pakeitė taktiką, kai terorizmu įtariamo asmens vairuojamas sunkvežimis lėkė Anglų bulvaru Nicoje per minią, traiškydamas žmones, – tada jų žuvo 84.

Iš pradžių prezidentas siūlė pratęsti nepaprastąją padėtį trims mėnesiams, bet antradienį, lankydamasis Lisabonoje, F. Hollande`as sakė esąs „atviras pratęsti dar papildomai trims mėnesiams“, tai yra, iš viso šešiems mėnesiams.

Manoma, kad taip jis nusileidžia opozicijos respublikonams, reikalaujantiems nepaprastosios padėties, kuri suteikia papildomų galių policijai atlikti kratas ir areštuoti žmones, galiojimo ištisus metus.