Pasaulyje

2021.06.13 10:06

Izraelio pasieniečiai nušovė palestinietę, artėjusią prie jų „su peiliu“

BNS2021.06.13 10:06

Izraelio pasieniečiai šeštadienį nušovė palestinietę, kuri, laikydama peilį, artėjo prie jų kontrolės poste okupuotame Vakarų Krante ir nepaisė įsakymų sustoti, pranešė policija.

Palestinos savivaldos kalėjimų reikalų ministerija nurodė, jog nušautoji yra Ibtissam Kaabneh, palestinietė, kuri 2016 metais buvo suimta Izraelyje ir nuteista kalėti 18 mėnesių.

Pasak Izraelio policijos, moteris ėjo prie pasieniečių tarp Izraelio ir Vakarų Kranto esančiame Kalandijos kontrolės poste, nors ne kartą buvo įspėta, jog turi sustoti.

Policijos duomenimis, jai buvo 28 metai ir ji gyveno netoli Vakarų Kranto Jericho miesto.

Penktadienį Vakarų Krante žuvo 15 metų palestinietis, kurį per susirėmimus nušovė Izraelio kariai.

O ketvirtadienį Izraelio specialiosios pajėgos per įtariamų „teroristų“ arešto operaciją Vakarų Kranto šiaurėje nukovė tris palestiniečius.

Gegužės pradžioje Vakarų Krante gerokai suintensyvėjo smurtas: per susirėmimus su Izraelio pajėgomis ir įtariamas atakas žuvo mažiausiai 30 palestiniečių.

Tokia padėtis susiklostė žydų valstybės okupuotoje Rytų Jeruzalėje paaštrėjus įtampai, nuvedusiai iki 11 dienų besitęsusių kautynių tarp Izraelio ir palestiniečių kovotojų Gazos Ruože.

Okupuotame Vakarų Krante šalia daugiau nei 2,8 mln. palestiniečių nausėdijose gyvena maždaug 475 tūkst. izraeliečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.