Pasaulyje

2016.07.19 17:56

Turkijos ambasadorius Graikijoje: tai nepadės santykiams tarp šalių

BNS 2016.07.19 17:56

Turkijos ambasadorius antradienį pareikalavo, kad Graikija kuo greičiau sugrąžintų aštuonis kariškius, pabėgusius praėjusią savaitę per sieną po nepavykusio pučo ir paprašiusius politinio prieglobsčio, ir perspėjo, kad šis reikalas gali pakenkti dvišaliams santykiams.

Nesugebėjimas grąžinti šių karininkų nepadės santykiams tarp abiejų šalių, sakė žurnalistams Atėnuose Turkijos ambasadorius Kerimas Urasas.

Aštuonis turkų karininkus, kurie iš Turkijos sraigtasparniu pabėgo į Graikiją, sekmadienį prokuroras apkaltino neteisėtu atvykimu ir Graikijos oro erdvės pažeidimu, sakė jų advokatė.

Pirmadienį tie aštuoni kariškiai – du vadai, keturi kapitonai ir du seržantai – stojo prieš Aleksandrupolio teismą ir lieka areštuoti.

Prieglobsčio Graikijoje paprašiusieji šeštadienį atskrido kariniu sraigtasparniu, pasiuntę nelaimės signalą Aleksandrupolio oro uosto pareigūnams Graikijos šiaurės rytuose.

Jie buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn už neteisėtą atvykimą į Graikiją, sakė jų advokatė Ilja Marinaki.

Prieglobsčio prašytojai tvirtina, kad nedalyvavo puče Turkijoje ir kad į Graikiją pabėgo gelbėdami savo gyvybes, „kai policininkai pradėjo į juos šaudyti“.

I. Marinaki pridūrė, kad tie kariškiai, kurie visi yra vedę ir kurių amžius – virš keturiasdešimties, baiminasi dėl savo ir savo šeimų saugumo.