Pasaulyje

2016.07.19 15:47

Armėnijoje trečią dieną tęsiasi įkaitų krizė

BNS2016.07.19 15:47

Ginkluoti Armėnijos opozicijos šalininkai, tebelaiko keturis pagrobtus policininkus Jerevane, praėjus dviem dienoms po to, kai jie užėmė policijos pastatą, nužudė vieną pareigūną ir paėmė kelis įkaitus.

„Vyksta derybos su įkaitų pagrobėjais. Darome, ką galime, kad išspręstume šią padėtį be kraujo praliejimo“, – Armėnijos policijos vadovo pirmasis pavaduotojas Unanas Pogosianas sakė naujienų agentūrai AFP.

Užgrobtą policijos skyrių antradienį tebebuvo apsupę policininkai, dėvintys neperšaunamas liemenes ir šalmus, o aplinkinės gatvės buvo užblokuotos sunkvežimių, nurodė vienas AFP fotografas.

Užpuolikai, užgrobę didelį policijos ginklų arsenalą, iki šiol nesutiko pasiduoti.

Sekmadienį ir pirmadienį jie paleido keturis įkaitus, tačiau antradienio rytą jie tebelaikė keturis pagrobtuosius, nurodė Armėnijos nacionalinio saugumo tarnyba.

Tarp įkaitų yra policijos vadovo pavaduotojas generolas majoras Vardanas Egiazarianas ir Jerevano policijos vadovo pavaduotojas pulkininkas Valerijus Osipianas.

Užpuolikai pareikalavo, kad atsistatydintų prezidentas Seržas Sargsianas ir būtų paleistas suimtas opozicijos lyderis Žirairas Sefilianas.

Pirmadienį Jerevane daugiau negu 1,5 tūkst. vyriausybės priešininkų surengė demonstraciją, reikalaudami taikaus įkaitų krizės sprendimo.

Ž. Sefilianas, kuris yra opozicinės grupės „Steigiamasis parlamentas“ lyderis, buvo sulaikytas birželio 20 dieną. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jis su grupe asmenų suplanavo pasitelkiant ginkluotas grupuotes užgrobti pastatus ir telekomunikacijos priemones, tarp jų – Jerevano televizijos bokštą.

Tyrimo duomenimis, grupės nariai nusikalstamus veiksmus planavo vykdyti balandžio mėnesį padidėjus įtampai Kalnų Karabacho konflikto zonoje.

Įnirtingas vyriausybės kritikas Ž. Sefilianas buvo areštuotas ir 2006 metais, dėl raginimų „smurtiniu būdu nuversti vyriausybę“, ir kalėjime atsėdėjo pusantrų metų. Jis buvo paleistas 2008-aisiais.

Pernai Ž. Sefilianas ir keli jo šalininkai vėl buvo areštuoti dėl įtarimų rengiant perversmą, tačiau tada jie buvo greit paleisti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.