Pasaulyje

2021.06.12 10:11

Įvykiai Baltarusijoje. Pratasevičiaus tėvai prašo Merkel pagalbos

ELTA2021.06.12 10:11

Baltarusijos opozicionieriaus Ramano Pratasevičiaus tėvai prašo Vokietijos kanclerės Angelos Merkel pagalbos, kad jų sūnus būtų paleistas į laisvę. „Labai prašome jūsų padėti mums, kad visi nekalti asmenys būtų paleisti iš kalėjimų, – Vokietijos laikraščiui „Bild“ sakė Natalija ir Dmitrijus Pratasevičiai. – Kiekviena diena, ne, kiekviena valanda, kuri praeina, kainuoja nekaltų žmonių, įskaitant vaikų, gyvybes“.

R. Pratasevičius buvo sulaikytas Minsko oro uoste kartu su drauge, kai Baltarusijoje buvo nutupdytas „Ryanair“ lėktuvas, kuriuo jie skrido. Tai sukėlė tarptautinį pasipiktinimą. ES tada sugriežtino sankcijas autoritariškai valdoma šaliai.

Praėjusią savaitę Baltarusijos valstybinė televiziją parodė, kaip manoma, prievarta išgautą interviu su 26 metų žurnalistu. Jame R. Pratasevičius prisipažįsta rengęs protestus. Jis interviu giria ir Aliaksandrą Lukašenką, o tada apsipila ašaromis.

„Prašome, sustabdykite A. Lukašenką“, – sakė R. Pratasevičiaus tėvai, kreipdamiaesi į A. Merkel. Jie patys prieš dešimt mėnesių pabėgo į Lenkiją, nes dėl sūnaus darbo Baltarusijoje jautė grėsmę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.