Pasaulyje

2016.07.19 14:07

Per teroro ataką Nicoje žuvo 2 Estijos piliečiai

BNS 2016.07.19 14:07

Prancūzijos pareigūnai Estijos užsienio reikalų ministerijai oficialiai patvirtino, kad per teroro ataką Nicoje žuvo du Estijos piliečiai, antradienį sakė ministerijos atstovas.

Estijos užsienio reikalų ministrė Marina Kaljurand ir premjeras Taavi Roivasas pareiškė užuojautą aukų šeimoms ir draugams.

„Tai liūdna diena Estijai. Pirmą kartą turime pripažinti žiaurią neišvengiamybę: mes skaudžiausiu būdu pajutome skausmingą terorizmo poveikį“, – sakoma antradienį paskelbtame premjero pareiškime.

Žiniasklaida pranešė, kad aukos yra moteris vardu Tatjana, kuri Nicoje atostogavo su vyru, dukterimi ir vaikaičiais, ir 21 metų studentas Rickardas Kruusbergas iš Talino technikos universiteto, kuris dalyvavo Europos inovacijų akademijos veikloje Nicoje.

M. Kaljurand antradienį per trumpą spaudos konferenciją Taline taip pat sakė, kad trys per liepos 14-osios teroro ataką Nicoje sužeisti Estijos gyventojai – du Estijos piliečiai ir vienas leidimą gyventi turintis Rusijos pilietis – vis dar gydomi ligoninėje Prancūzijoje.

Kokie ir kokio sunkumo yra tų žmonių sužeidimai, ministerija nenurodė.