Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.19 13:53

Ukrainos ugniagesiai sutramdė ugnį radiacija užterštoje Černobylio zonoje

Antradienio popietę Ukrainos valstybės institucijos pranešė, ar pavyko užgesinti gaisrą, kuris siautėjo šalia Černobylio atominės elektrinės. Ukrainietiškuose socialiniuose tinkluose nerimavo, kad liepsnos gali persimesti į sprogusį reaktorių.

Antradienio rytą, apie 8 val., Ukrainos ugniagesiai gelbėtojai sutramdė ugnį, kuri siautė vadinamajame Rudajame miške, itin radiacija užterštoje teritorijoje. Per 1986 metų katastrofą šios teritorijos buvo smarkiai užterštos radiacija, nes zona yra šalia sprogusio Černobylio atominės elektrinės reaktoriaus.

Pranešama, kad antradienį operacijoje dalyvavo 108 ugniagesiai ir 20 specialių automobilių.

Nerimavo dėl reaktoriaus

Pirmadienio naktį virš Černobylio pliaupė lietus. Tai buvo didelė sėkmė gelbėtojų pajėgoms, nes vanduo sumažino gaisro plitimo greitį ir nuplovė radioaktyvias daleles, kurias pakėlė liepsnos.

Nepaisant to, antradienio rytą padėtis dar buvo neaiški. Nei Ukrainos valstybės institucijos, nei šalies žiniasklaida nepranešė, ar lietus ir gelbėtojai sustabdė ugnį.

„Pagal pačios Černobylio zonos administracijos informaciją, radiacinis fonas gaisro vietoje 40 kartų viršija normą. Reikia turėti omeny, kad zonoje kiekvienam objektui nustatomos individualios normos, kurios kelias dešimtis kartų viršija mums įprastas civilines normas“, – 15min aiškino Černobylio istoriją nagrinėjantis keliautojas Šarūnas Jasiukevičius. Jis 8 kartus lankėsi užterštoje teritorijoje, kelis kartus ją perėjo pėsčiomis.

Lietuvis pasakojo, kad uždarose socialinių tinklų grupėse, kur mėgėjai ir specialistai diskutuoja apie Černobylį, labiausiai buvo nerimaujama ne dėl padidėjusio radiacinio fono.

„Ukrainiečiai rašo, kad gaisras Rudajame miške pasiekė Pripetės kelią ir priartėjo per kilometrą nuo elektrinės“, – sakė Š.Jasiukevičius.

Tai neatsispindėjo Ukrainos valstybės institucijų ataskaitose, todėl kėlė nerimą.

Gesino lėktuvais ir sraigtasparniais

Gaisras kilo naktį iš penktadienio į šeštadienį. Kelias dienas ugnį gesino 33 mašinos, 155 ugniagesiai, orlaiviai An-32 ir sraigtasparniai Mi-8.

Pirmadienį buvo pranešama, kad degė maždaug 15 ha plotas: vadinamasis Rudasis miškas, Buriakovkoje esantys radioaktyvios technikos saugojimo aikštelė ir kapinynas.

Černobylio zonos administracija jau pirmadienį pranešė, kad situacija yra kontroliuojama, tačiau neaišku, kada pavyks sutramdyti ugnį.

Kijevo srities policija teigė, kad tiriamos įvairios nelaimės priežastys. Tikėtina, kad ugnis įsiplieskė nuo stiklo šukių, nes tądien smarkiai pleškino saulė, o radiacija užteršta augmenija yra labai sausa.

Neatmetama ir padegimo versija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi