Pasaulyje

2016.07.19 13:20

Turkijos premjeras: JAV išsiųstas oficialus prašymas išduoti F. Guleną

15min.lt2016.07.19 13:20

Turkijos ministras pirmininkas Binali Yildirimas antradienį pareiškė, kad Ankara išsiuntė Vašingtonui oficialų prašymą išduoti JAV Pensilvanijos valstijoje gyvenantį turkų dvasininką Fethullah Guleną, kurį kaltina nepavykusio perversmo organizavimu, skelbia AFP.

„Išsiuntėme į Jungtines Valstijas keturis dosjė dėl teroristo ekstradicijos. Pateiksime jiems daugiau įrodymų negu reikia“, – parlamente paskelbė B. Yildirimas.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry anksčiau teigė, kad Turkija privalo pateikti įrodymus, kurie pagrįstų bet kokį prašymą dėl tariamo perversmo organizavimo išduoti Amerikoje gyvenantį F. Guleną.

„Paraginau užsienio reikalų ministrą užtikrinti, kad bet kokiame aplanke ir prašyme, kuriuos jie mums atsiųs, jie atsiųstų mums įrodymus, ne įtarimus, – spaudos konferencijoje Briuselyje sakė J. Kerry. – Mums reikia matyti tikrus įrodymus, kurie atlaiko kruopštaus peržiūrėjimo standartą, egzistuojantį daugelyje šalių dėl ekstradicijos sistemos“.

Pats F. Gulenas, kuris yra dvasinis judėjimo „Hizmet“ lyderis, naujienų agentūrai AFP teigė esantis įsitikinęs, kad Ankaros pastangos dėl jo ekstradicijos nueis perniek. Jis neigia kaip nors prisidėjęs prie žlugusio pučo.

„Asmeniškai nejaučiu jokio nerimo, – teigė F. Gulenas, Pensilvanijos kalnuose gyvenantis jau nuo 1999 metų, kai išvyko iš Turkijos. – JAV yra teisinė valstybė. Čia karaliauja įstatymų viršenybė. Nemanau, kad JAV vyriausybė kreips dėmesį į tai, kas teisiškai labai silpna“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt