Pasaulyje

2016.07.18 22:37

L. Linkevičius apie įvykius Turkijoje: pasekmės dar bus justi kurį laiką

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.18 22:37

Briuselyje posėdžiaujantys Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pasmerkė karių bandymus perimti valdžią Turkijoje, tačiau reiškia susirūpinimą dėl Turkijos valdžios atsako į sąmokslo dalyvius.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Ankara turi laikytis įstatymų viršenybės ir neperžengti ribos.

„Susitikimo metu buvo pakartota parama išrinktai valdžiai, pasmerktas karinis perversmas. Tačiau nemažiau dėmesio skirta ir tam, kas vyksta dabar. Kyla nerimas dėl teisės viršenybės, prisidengiant kova su pasekmėmis varžomos žmogaus teisės, prabilta apie mirties bausmę. Iš esmės nepavykusio karinio perversmo pasekmės bus justi dar kurį laiką“, – sakė L. Linkevičius.

Paklaustas, ar Turkija tebėra kandidatė dėl bevizio rėžimo, užsienio reikalų ministras sakė, kad šiuo klausimu kol kas niekas nepasikeitė ir šalis išlieka kandidate.

Posėdyje Briuselyje dalyvaujantis Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Johnas Kerry pažadėjo pagalbą Turkijai tiriant nepavykusį perversmą bei paprašė konkrečių duomenų apie Amerikoje gyvenantį turkų dvasininką, buvusį Recepo Tayyipo Erdogano bendražygį, dabar – mirtiną priešą Fethullah Guleną. Būtent jį prezidentas ir apkaltino surengus sąmokslą. Turkija jau ne kartą yra prašiusi Vašingtono išduoti Guleną. Šį prašymą šalis pakartojo ir po nepavykusio perversmo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt