Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.18 19:21

Turkija po nepavykusio perversmo iš viso sulaikė 103 generolus ir admirolus

BNS, ELTA 2016.07.18 19:21

Turkija po nepavykusio bandymo nuversti prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą iš viso sulaikė 103 generolus ir admirolus, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Tęsiasi ne tik suėmimai, bet ir neramumai – pirmadienį nukautas užpuolikas, apšaudęs pareigūnus iš automobilio prie teismo rūmų Ankaroje, kuriuose nagrinėjamos nesėkmingo perversmo dalyvių bylos.

Aukšto rango karininkai buvo sulaikyti per reidus, kurie visoje šalyje yra vykdomi po nesėkmingo penktadienio pučo ir kurie atrodo kaip ginkluotųjų pajėgų didelio masto „valymas“.

Dabar teismai turi nuspręsti dėl karininkų kardomojo kalinimo.

10 generolų jau buvo grąžinti kardomajam kalinimui iki teismo proceso, pranešė privati naujienų agentūra „Dogan“.

Tie sulaikytieji yra kaltinami siekiu pažeisti Turkijos konstituciją ir jėga nuversti valdžią.

Jie yra kaltinami naryste JAV gyvenančio turkų dvasininko Fethullah Guleno judėjime, kurį Turkijos valdžia vadina „Fethullahci teroro organizacija (FETO)“.

R. T. Erdoganas kaltina F. Guleną surezgus tą perversmo sąmokslą.

F. Guleno šalininkai sako, kad jų grupė, kurią jie vadina „Hizmet“ („Tarnystė“), yra visiškai taiki.

Karinių jūrų pajėgų štabe surengta policijos operacija

Turkijos policijos daliniai surengė specialią operaciją šalies karinių jūrų pajėgų vadovybės štabe Kodžaelio provincijos Gioldžiuko mieste, praneša televizijos kanalas „Haberturk“.

Apie sulaikymus per operaciją kol kas nepranešama.

Anksčiau pirmadienį buvo sužinota, kad Stambule sulaikytas karinių oro pajėgų akademijos viršininkas generolas Fatihas Alpay. Jis kaltinamas prisidėjus prie mėginimo įvykdyti karinį perversmą Turkijoje.

Iš viso pagal šį kaltinimą šalyje jau sulaikyti 7543 žmonės. Tarp jų – 100 policininkų, 6038 kariškiai, 755 teisėjai ir prokurorai, 650 civilių. Pasak premjero Binalis Yildirimas, suėmimai bus tęsiami.

Naktį į liepos 16-ąją Turkijoje grupė maištininkų mėgino įvykdyti karinį perversmą. Pagrindinė konfrontacija vyko Ankaroje ir Stambule. Šalies vadovybė paskelbė, kad pučas nuslopintas. Naujausiais duomenimis, žuvo 208 žmonės, apie 1,5 tūkstančio buvo sužeisti.

Taip pat du vyriausieji prokurorai, lydimi policijos, pradėjo kratą šalies pietuose esančioje pagrindinėje karinės aviacijos bazėje, kuria naudodavosi JAV karo lėktuvai antskrydžiams prieš grupuotės „Islamo valstybė“ objektus, pranešė pirmadienį valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi