Pasaulyje

2021.06.10 11:01

Šimonytės interviu „Financial Times“: nenorime situacijų, kuomet reikėtų rinktis tarp JAV ir ES argumentų

Darius Mikutavičius, ELTA2021.06.10 11:01

Artėjant JAV prezidento Joe Bideno vizitui į Europą, kur jis dalyvaus Didžiojo septyneto (G7), NATO ir ES–JAV viršūnių susitikimuose, Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė paragino Briuselį ir Vašingtoną kartu spręsti kylančius transatlantinių santykių klausimus.

Kaip rašo britų laikraštis „Financial Times“, I. Šimonytė mano, kad ES ir JAV politika Rusijos ir Kinijos atžvilgiu bus darnesnė nei Donaldo Trumpo kadencijos metais. Tai, pasak jos, labai svarbu ir Lietuvai.

„Mano šaliai svarbiausia, kad būtų labai nedaug arba visai nebūtų situacijų, kuomet mes turėtume spręsti, kieno argumentai geresni – Europos Sąjungos ar Jungtinių Valstijų“, – „Financial Times“ sakė I. Šimonytė.

„Financial Times“ Lietuvą taip pat išskyrė kaip pirmąją šalį, kuri viešai pasitraukė iš Rytų ir Vidurio Europos šalių derybų su Kinija formato „17+1“.

I. Šimonytė, komentuodama sprendimą dėl šio formato, teigė, kad Lietuva nemato didelės šio formato naudos. Pasak jos, ši šalių grupė, palyginti su visa ES, neturi tokios didelės įtakos derybose su Kinija.

„Geriau būtų išreikšti savo nerimą per Briuselį“, – sakė I. Šimonytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.