Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.18 11:48

B. Johsonas: mes paliekame ES, bet ne Europą

LTA 2016.07.18 11:48

Briuselyje viešintis naujasis britų užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas optimistiškai žvelgia į būsimą savo šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES).

„Mes paliekame ES, bet tai nereiškia, kad mes paliekame Europą“, – pareiškė jis prieš pirmąjį savo Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdį. B. Johnsonas pabrėžė, kad Jungtinė Karalystė ir toliau vaidins vadovaujantį vaidmenį.

ES užsienio politikos įgaliotinė Federica Mogherini pakartojo Briuselio poziciją, kad derybos dėl Jungtinės Karalystės išstojimo neprasidės, kol nebus pateiktas prašymas dėl pasitraukimo pagal 50-ąjį ES sutarties straipsnį.

F. Mogherini sakė, kad jos pokalbiai su B. Johnsonu sekmadienio vakarą praėjo labai gerai. Esą buvo diskutuojama tokiomis aktualiomis temomis, kaip Turkijos pučas ar terorizmas po išpuolio Nicoje.

B. Johnsono kelionę į Briuselį lydėjo nesklandumai: lėktuvas, kuriuo „Brexit“ šalinininkas turėjo skristi į Belgijos sostinę, netrukus po starto Londono Liutono oro uoste buvo priverstas leistis avariniu būdu. Laikraščio „The Guardian“ teigimu, užsienio reikalų sekretoriaus lėktuvui kilo problemų dėl hidraulikos.

B. Johnsonas kelionę tęsė kitu lėktuvu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi