Pasaulyje

2016.07.18 10:11

Turkijos prezidentui per pučą buvo kilusi rimta grėsmė

ELTA2016.07.18 10:11

Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui per penktadienio vakarą mėgintą įvykdyti pučą buvo kilusi rimtesnė grėsmė nei iki šiol manyta. Anot naujienų agentūros „Reuters“, lėktuvą, kuriuo jis iš savo atostogų vietos Marmario skrido į Stambulą, persekioji pučistų naikintuvai.

„Mažiausiai du F16 tipo naikintuvai vijosi R. T. Erdogano lėktuvą, – „Reuters“ cituoja neįvardytą buvusį karininką. – Kodėl jie nešaudė, lieka mįslė“. Du kiti F16 naikintuvai saugojo prezidentinį lėktuvą, kuris saugiai nusileido Stambule.

„Reuters“ remiasi dar dviem šaltiniais Turkijos vyriausybėje. Šie patvirtino, kad į Stambulą grįžtančiam prezidentui buvo kilęs pavojus.

Penktadienio vakarą grupelė kariškių pamėgino perimti valdžią šalyje. Per kelias valandas trukusį chaosą, vyriausybės duomenimis, žuvo mažiausiai 290 žmonių, mažiausiai 190 jų – civiliai ir policininkai. Kiti žuvusieji priskiriami pučistams. Daugiau kaip 1 400 asmenų buvo sužeisti, suimta per 6 000 įtariamųjų.

Koks iš tikrųjų pavojus buvo kilęs R. T. Erdoganui, šiuo metu sunku pasakyti. Tačiau aišku, kad didvyriškos istorijos apie tariamai vos per plauką sužlugdytą išpuolį prieš prezidentą jam gali būti naudingos.

Jau atskridęs į Stambulą R. T. Erdoganas sakė, kad buvo bombarduotas jo viešbutis. Tačiau tai įvyko tik jam išvykus.

Dabar jau skelbiama, kad suimti ir kariai, susiję su išpuoliu prieš viešbutį. Naujienų agentūra „Anadolu“ sekmadienio vakarą pranešė, kad Marmaryje ir Izmire buvo suimta 14 kareivių. Keliems jų esą tenka atsakomybė už nedetalizuotą išpuolį prieš R. T. Erdogano viešbutį.